zdroj: Daedalic Entertainment

Akční Glitchpunk se snaží být kyberpunkovým GTA

20. 7. 2021 14:20 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Pokud jste si přáli, aby loňský Cyberpunk 2077 opustil pohled první osoby, protože jste se na V chtěli dívat radši z ptačí perspektivy, zbystřete. Přání by vám mohla splnit top-down střílečka Glitchpunk, debut studia Dark Lord pod hlavičkou vydavatelství Daedalic Entertainment, která příští měsíc zamíří do předběžného přístupu.

Cestu na vrchol si budete muset proklestit zdrogovanými gangstery, agresivní policií i nezodpovědnými řidiči. A mimochodem, celé to notně připomíná první dva díly série Grand Theft Auto. Příběh se má zabývat motivy jako transhumanismus, náboženství a xenofobie, přičemž tvůrci slibují, že na okolní svět budete mít vliv včetně možnosti uzavírat nejrůznější spojenectví. Či začínat války gangů, jestli vás láká spíš chaos.

V rámci srpnového předběžného přístupu na vás čeká dvojice měst – Outpost Texas a New Baltia, později do Glitchpunku přibude ještě Neo Tokio a Moskva. Každé z měst se může pochlubit trochu jinou estetikou a samozřejmě také vlastními postavami a gangy.

Jinak na vás čeká spousta střílení, výbuchů, honiček a přejíždění, dle zasazení občas obohacených o hackování. Zahrajete si za androida, který se snaží překonat vlastní naprogramování, přičemž své nitro můžete různě modifikovat, a tím ovlivňovat i herní atributy typu rychlost, síla a tak podobně.

Glitchpunk v early accessu vychází na Steamu 11. srpna 2021.

Nejnovější články