Adventura Where the Bees Make Honey zkoumá dětství dospělýma očima
zdroj: tisková zpráva

Adventura Where the Bees Make Honey zkoumá dětství dospělýma očima

22. 2. 2019 9:43 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Na otázku, kde včelky vyrábějí med, vám tahle adventura možná neodpoví, to ovšem neznamená, že by podle obrázků a videí nebyla naprosto kouzelná. Ve Where the Bees Make Honey hrajete za holčičku Sunny v převleku včelky, která zatím vyrostla v dospělou ženu a teď se během volných chvil v práci vrací myšlenkami do dětství, kdy bylo všechno jednodušší, hravější, barevnější, zkrátka lepší.

Sunny se svou minulostí probírá s nostalgickými brýlemi a zachycuje kouzlo těch okamžiků, kdy se dětem zdá okolní svět obrovský, aby po návratu na známá místa v dospělosti zjistily, že jsou vlastně celkem normálně velká. Kdy se děti nemohly dočkat, až budou velké a hrály si na dospěláky, aby brzy zjistily, že dospělost vlastně není žádná švanda.

zdroj: Archiv

Během vzpomínkových pasáží se na mladou Sunny díváte zdálky a řešíte s ní různé hádanky a puzzly, ať už z izometrického pohledu, nebo klasicky zleva doprava. Dospělá Sunny na pracovišti vám půjčí pohled ze svých vlastní očí. Kromě střídání perspektiv se střídají i zasazení a roční období, vydáte se třeba na dětské hřiště, rodinnou dovolenou u moře nebo k babičce.

Roztomilá, až trochu naivní grafika propůjčuje Where the Bees Make Honey zvláštní neopakovatelné kouzlo. Hádanková adventura vyjde letos v březnu, a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One, na všech platformách shodně za 10 dolarů.

Nejnovější články