Absolver spojuje onlineovku s bojovkou ve stylu Tekkena a Soul Calibur
zdroj: Archiv

Absolver spojuje onlineovku s bojovkou ve stylu Tekkena a Soul Calibur

26. 5. 2016 19:00 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Sloclap je francouzské studio, které tvoří bývalí zaměstnanci Ubisoftu. Loni se trhli a od května 2015 vyvíjí na vlastní pěst žánrově ne zcela tradiční titul Absolver. Jde o kombinaci online (PvP i PvE) hry s bojovkou, která se na záběrech videa prezentuje hlavně silně stylizovanou grafikou, ale propaguje i výrazně bojovkovkou povahu hry. Vlastně hra podle záběrů působí jako online verze Tekkena, Street Fightera nebo Soul Calibur, kterou tvůrci uvrhli do světa s questy a souboji více hráčů.

Nepředstavujte si ovšem tekkenovské souboje několika desítek hráčů naráz na velkém bojišti. Maximální velikost party jsou tři bojovníci, kteří se mohou utkat s další trojicí. Alespoň tak se hra prozatím tváří. Základem je ovšem PvE hra jednoho bojovníka v online světě, který se chce z role prospektora vypracovat na člena řádu Absolverů, kteří dohlíží nad udržováním klidu a míru v opuštěných územích říše Adal.

zdroj: Archiv

Zápletka nezní příliš zajímavě, ale hlavně v případě online her není extra důležitá. Z prvních informací a ukázek vyplývá, že tvůrci kladou mnohem větší důraz na souboje, které se odehrávají v reálném čase s pomocí pěstí i zbraní. V průběhu hry se každý hráč učí nové údery, protiúdery, úhybné manévry a zkrátka všechno, co patří ke každé slušné bojovce. Učí se také bojové styly, které může kombinovat a upravovat.

Proč padla volba zrovna na online bojovku bez střelných zbraní, vysvětluje kreativní šéf studia Sloclap Pierre Tarno: „Myslíme si, že svět by byl bez střelných zbraní mnohem lepším místem k životu. Pak bychom se mohli soustředit na mnohem důležitější věci, třeba na šermířské souboje nebo hledání způsobu, jak člověka zabít jednou ranou pěstí.“

Specifický humor tvůrcům upřít nelze, ale zároveň zatím svůj projekt nepředstavili natolik zevrubně, aby si mohl člověk udělat pořádnou prvotní představu. Video si připravili hezké, to ano, ale dále už je Absolver terra incognita. Podrobnosti o hře se prý dozvíme za pár týdnů během E3 2016. Základní informace o hře najdete na homepage, vyjít by s pomocí vydavatele Devolver Digital měla pro PC, PS4 a Xbox One příští rok

Nejnovější články