Jak přežít v multiplayer betě Battlefield Hardline
zdroj: tisková zpráva

Jak přežít v multiplayer betě Battlefield Hardline

7. 2. 2015 14:11 | Návod | autor: Daniel Kremser |

Ačkoli se multiplayerová beta Battlefield Hardline pomalu ale jistě chýlí ke konci, stále ještě máte čas do ní na poslední chvíli naskočit a vyzkoušet si pokus Visceral Games o jiné pojetí Battlefield formule na vlastní kůži. Jen se vám vzhledem k velikosti 11 GB bude hodit obstojnější internet a možná vám přijde vhod pár tipů, s jejichž pomocí si posledních pár hodin bety užijete o něco více a zároveň se vyhnete začátečnickým chybám. Hardline je totiž jakýmsi prototypem sídlištního pískoviště, kde vám neposlušní malí policajti a z řetězu urvaní Mexikánci rozbijí hubu baseballovou pálkou a zadek ocejchují pořádnou dávkou broků. A mimo to se také dost možná ztratíte ve všem tom chaosu a hluku.  

Co mám dělat? 

Až se prokoušete útrpně pomalým stahováním a případně vyřešíte záhadné chybové hlášky, (problém s DirectX mimochodem řeší jen reinstalace celého systému a nikoli pouze hry) zachovejte chladnou hlavu. Pořád hrajete Battlefield, takže vás tyhle drobnosti spíš nepřekvapí.

Pokud se nechcete spíš nudit, nepouštějte se do hraní módu Conquest, který je v prvé řadě chaotickou přetlačovanou. A když jej přeci jen zvolíte, pamatujte, že klíčem k úspěchu je vždycky držet B. Ostatní kontrolní body jsou tentokráte proklatě blízko u sebe a ovládnutí centrálního stanoviště vám dá značnou výhodu pro následnou expanzi a její udržení. Jinak si dejte pozor na odstřelovače, kteří dostřelí z jedné strany mapy na druhou, a SMG zbraně, které se vyplatí i navzdory zvýšenému zpětnému rázu více než tradiční útočné pušky.

Lepší než hrát Conquest je pustit se do módů Hotwire a Heist, alespoň pro pravidelné hráče Battlefield her. Pro oba uvedené módy platí základní pravidlo - komunikace! Jedním z hlavních problémů bety je naprostý chaos a pobíhání všech okolo, aniž by vlastně plnili stanovené úkoly. Jestli tedy můžete, vezměte si s sebou pár přátel a utvořte smrtící squad, který jako jeden z mála něco dělá. Ale s cizími hráči se také snažte, minimálně za pomocí vestavěných příkazů, nějak dorozumět, jinak si vyzkoušíte maximálně tak TDM.

zdroj: YouTube.com

Výbava je základ 

Pokud do bety nejdete jen tak okounět a chcete si zvednout ego, měli byste se držet několika základních pouček. Úspěch závisí hlavně na výbavě a pár levelů vás naučí, že satelitní telefon, sloužící jako další spawn point, je věcí, kterou by ste si měli opatřit jako první. Ušetříte si zbytečné přesuny z nesmyslných spawn pointů navržených tvůrci a taky tím získáte pár bonusových bodíků.

A když už se dostanete do vřavy, doufejte, že jste si doma nezapomněli nervy. Moc dlouho se v ní totiž, především kvůli brokovnicím, neohřejete. Používají je všichni a hlavně v Heistu a jeho úzkých uličkách bankovního domu jsou neskutečně efektivní. Takže si brokovnici musíte opatřit také! A protože s brokovnicí to bohužel přeci jen ze střechy na střechu nedáte, koukejte se během hraní také po vystřelovacím háku, který vás zase dostane do mantinelů CQC. Pokud jedete hlavně na skóre, držte se někde vzadu. Hardline je totiž rájem camperů.

Battlefield Hardline zdroj: tisková zpráva

Naopak v módu Hotwire představují brokovnice pouze polovinu úspěchu. Na sestřelování ostatních bláznů vykloněných z vysklených bočních oken se bezesporu hodí skvěle. Na pořádnou likvidaci dopravních prostředků už ale ne. Na to potřebujete těžké zbraně, které byste také měli mít po ruce.

Rovněž se vyplatí vybrat v Hotwire jednu z rolí a následně se jí držet. Buď tedy půjdete po lidech, nebo po autech. V případě druhé možnosti se spawněte s granátometem. Popřípadě je na obou dostupných mapách k dispozici i RPG. Obecně je ale lepší zaměřit se na likvidaci protivníků namísto vozidel, protože trvá dlouho než je svými zbraněmi ohlodáte. Obzvláště cisternu takovou s pomocí M4 jen lehce pošimráte a o vrtulnících ani nemluvě.

Zároveň z toho vyplívá, že když nemáte opravdu dobrou mušku, prostě jen sklapněte a sedněte za volant. I tak se totiž dají sbírat body.  A upřímně řečeno jde o nejjednodušší cestu jak sbírat body. Jízdního modelu se navíc bát nemusíte. Auta vydrží všechno a fyzika je vysloveně arkádová. Takže i řidič amatér to zvládne! Výjimkou jsou jen helikoptéry, jejichž řízení zvládnout naopak jenom otrlejší a kniplem políbení veteráni.

Battlefield Hardline zdroj: tisková zpráva

Hlavně je to střílečka 

Pokud chcete vyzkoušet, jaká hra ve finále bude, pak je nejlepší hrát Heist a Hotwire způsobem, jakým se hrát mají. Jestliže vám jde jen o co nejvyšší dosažený level, pak si raději s brokovnicí nebo sniperkou najděte teplé místečko a na scénář módů se vykašlete. Nahánět pytel peněz a nakonec se nechat zastřelit, to vám moc bodů stejně nepřinese.

Hlavně nenabíhejte na otevřená prostranství a jak už bylo zmíněno, držte se vzadu nebo bokem. Snažte se obíhat a obcházet, ale také neběhejte jako splašená ovce. Navzdory jiné stylizaci je multiplayer v Hardline pořád klasický Battlefield - prohlédnou každých pár kroků okolí skrze mířidla je tudíž naprostá povinnost. Jedině tak bojovou vřavu přežijete.

Nejnovější články