Animal Crossing: New Horizons – tipy a triky nejen do začátku
zdroj: Nintendo

Animal Crossing: New Horizons – tipy a triky nejen do začátku

5. 5. 2020 16:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

Nové Animal Crossing si u nás v redakci vytvořilo početnou fanouškovskou základnu, která dokonce spekuluje o tom, že jde o žhavého kandidáta na hru roku. Ale máme teprve květen, takže namísto rozdávání medailí dali Patrik, Šárka, Aleš a Adam hlavy dohromady a sepsali pro vás množství tipů pro přežití na ostrovech přátelství, roztomilých domečků a zvířátek. Na některé z nich jste možná přišli sami, jiné zas tak zjevné nejsou, a pokud jste objevili nějaké další, klidně nám je napište do komentářů nebo na Discord.

Základy do prvních hodin

  • V terminálu se dají pořídit vylepšení inventáře. Po vylepšení radnice se vám zpřístupní katalog, odkud si můžete objednávat další kusy nábytku, oblečení a dalších věcí, které už jste jednou získali. Jejich kopie navíc můžete poslat přátelům.

  • Rozšiřujte dům a zvěte zvířátka, ať bydlí na vašem ostrově, je to ze začátku jedna z hlavních podmínek pro postup dál.

  • Dochází vám suroviny a potřebujete těžit další? V terminálu si můžete koupit letenku a jít tak vyplenit jiný ostrov.

  • Věci, které nutně nepotřebujete, můžete odložit do skladu ve svém domě. Velikost úložiště se zvětšuje s množstvím místností, které máte. S poslední hypotékou si doma můžete schovat až 1600 předmětů.

  • Naučte se nespěchat. Animal Crossing je extrémně pomalá hra a některé věci mohou trvat i celý den reálného času.

Animal Crossing: New Horizons zdroj: Vlastní foto autora

Crafting

  • Každý den je na pláži láhev s novým nákresem.

  • Výrobu předmětů můžete u ponku zrychlit opakovaným mačkáním A.

  • Štve vás, že se vám rozbíjejí věci a vy musíte zpátky k ponku vyrobit si nové? Vezměte si ponk do kapsy! Pak jej stačí vždy vyndat na místě, kde se vám rozbije nástroj, a rovnou si vyrobit nový. 

Animal Crossing: New Horizons zdroj: Vlastní foto autora

Peníze

  • Jednou denně se na zemi objeví zlatavé místo, po jehož vykopání dostanete pytel s tisícovkou zvonečků. Do zlaté díry ale můžete peníze taky zasadit, a klidně i vyšší obnos. Po několika dnech vyroste strom, z nějž sklidíte zpravidla trojnásobek dané částky (pouze jednou). Ale pozor, peněz z něj můžete dostat i méně, než jste zasadili!

  • Ze vzdálených ostrovů si přivezte ovocné stromy/květiny (stačí zasadit plody, ale strom už je vyrostlý): exotické ovoce pak prodáte za pětkrát tolik, co druh, který roste na vašem ostrově od začátku. Skrz letenky ale pořídíte jen jeden další druh, ostatní musíte sehnat od jiných hráčů.

  • Všechny předměty v Nook’s Cranny prodáte za čtvrtinu jejich hodnoty, věci vytvořené craftingem za polovinu a “hot item” pro daný den za plnou cenu, proto se vyplatí je sledovat. Pokud máte místo ve skladu, schovejte si cenné ryby a brouky pro C.J. a Flicka. Dají vám za ně víc peněz.

  • Chcete vydělat na tuřínech? Sledujte jejich cenu, která se u Timmyho a Tommyho mění vždy v poledne. Pro předpověď vývoje situace můžete použít některou z externích aplikací, v redakci používáme Turnip Prophet.

Animal Crossing: New Horizons zdroj: Vlastní foto autora

Suroviny/těžba

  • Sledujte míru hladu. Čím víc jídla, tím silnější jste, ale zároveň rozbijete kameny na jednu ránu. Pokud potřebujete těžit železo a podobně, jděte do práce hladoví, vypadne vám mnohem víc materiálu. Jestli se vám schopnost rozbíjet kamení a vykopávat celé stromy zrovna nehodí, zkuste si sednout na záchod!

  • Z kamenů můžete získat až osm předmětů denně. Z jednoho na vašem ostrově vždy padají peníze, z ostatních kámen, železo, hlína a zlato. Abyste z nich dostali maximum, vykopejte za sebe dvě díry tak, aby postavička neměla při kopání do kamene kam couvnout.

Animal Crossing: New Horizons zdroj: Vlastní foto autora

Zvířátka

  • Tarantule či škorpióni vás mohou děsit, ale jdou docela snadno lovit, jen to chce být trpělivý. Se síťkou v ruce se držením A plížíte. Pomalu se takto pližte k tarantuli a vždycky, když se pavouk zvedne na zadní, zastavte se, dokud se zase neuklidní. Jakmile se dostanete na dosah síťky, stačí jedno máchnutí a máte v kapse pavouka do sbírky anebo na lukrativní prodej.

  • Vosy, které na vás spadnou ze stromu, jde chytit do síťky dřív, než vás poštípou. Chce to mít připravenou síťku a být dostatečně rychlý, pomáhá také přistupovat ke stromu zepředu přesně uprostřed.

  • Jestli vás vosy píchnou, můžete použít lék. Pokud ho nepoužijete a píchnou vás podruhé, omdlíte a automaticky se objevíte doma. Na to si dávejte pozor především během výprav na cizí ostrovy a noste s sebou vždy alespoň jeden lék.

  • Výskyt ryb se opravdu mění nejen v závislosti na měsíci a fázi dne, ale i lokaci. Některé chytnete jen ve stojaté vodě, jiné jen u mola a další třeba jen u jezu, případně z útesu. Pokud hledáte konkrétní rybu, zkuste si vyrobit návnadu z mušlí, které vykopete na pláži v bublajících místech.

  • Potřebujete chytit nějakou konkrétní rybu nebo brouka a nedaří se? Zkontrolujte Critterpedii, jestli je na to právě teď vhodná hodina...

Animal Crossing: New Horizons zdroj: Vlastní foto autora

Obyvatelé ostrova

  • Nastěhoval se k vám nesympatický vesničan a nevíte, jak se ho zbavit? IGNORUJTE HO. Neposílejte mu shnilý tuřín, nemlaťte ho síťkou na motýly, vůbec se s ním nebavte. Ideálně mu dům obežeňte plotem, aby se nemohl bavit ani s ostatními. Jen sledujte, jestli se mu nad hlavou neobjeví myšlenková bublina - zkuste si s ním promluvit, možná zrovna přemýšlí o tom, že by bylo lepší se odstěhovat. To teda bylo!

  • Maximální počet sousedů je 10. I po naplnění kapacity se občas ve vašem kempu utáboří někdo nový, a pokud budete dost neodbytní, možná se k vám bude chtít nastěhovat. Nabídne vám výměnu s náhodným vesničanem a může se bohužel trefit i do vašeho oblíbence.

  • Nepodceňujte komunikaci s vesničany. Zpočátku se zdají být doprovodnými, nedůležitými NPC, ale každý z nich má osobnost, preference a postupně se mezi nimi vytváří pozitivní i negativní vztahy a hodně ovlivňují dění a atmosféru na ostrově. Navštěvujte je i u nich doma, často pracují na nějakém DIY projektu a dají vám vzácný recept zadarmo. Jednou denně jim můžete dát dárek, často vám dají něco výměnou nebo vám za něj zaplatí.

Animal Crossing: New Horizons zdroj: Vlastní foto autora

Ostatní

  • Když máte pocit, že se ve hře nějak nic nového neděje, jděte si promluvit s Tomem Nookem, většinou vám řekne, co potřebujete, abyste se posunuli o kus dál v možnostech, co na ostrově dělat. Kupříkladu ve chvíli, kdy se začne mluvit o hodnocení ostrova hvězdičkami, potřebujete tři, aby se odemkl terraforming a další funkce.

  • Pozorujte hvězdy! V noci si stoupněte tak, aby byly vidět hvězdy a když nějaká padá (může to chvíli trvat), zmáčkněte A. Druhý den byste měli na pláži najít úlomek hvězdy, což je další materiál k výrobě. Promluvte si také s Blathersovou sestrou Celeste, která vám pomůže vyrobit kouzelnou hůlku, s níž si můžete měnit outfity i bez šatní skříně (a vzít si je všude s sebou).

  • Nebojte se, že někde na ostrově uvíznete. Žebřík ani tyč se na rozdíl od ostatních nástrojů neopotřebovávají. Pokud by se vám přesto stalo, že jste se třeba skrz terraformaci někde uvěznili, na telefonu můžete využít aplikaci Rescue Service.

  • Nesprintujte přes záhonky! Může se stát, že si omylem zadupete květy a budete muset počkat, než znovu dorostou.

  • Pozor na balónky, pokud je sestřelíte nad vodní plochou nebo záhonkem, přijdete o dárek. Střelu si u praku můžete lépe načasovat podržením A.

  • Nové barvy květin si můžete vyšlechtit. Za křížením se schovává poměrně komplikovaný systém genetiky a třeba taková cesta za modrými růžemi je velmi… trnitá. Květiny spárujete tím, že je umístíte vedle sebe, nejlíp diagonálně. Šanci na rozmnožení zvýšíte zaléváním (stačí i déšť), nejvíc pomůže závlaha od přátel z cizích ostrovů. Se zálivkou od pěti různých lidí mají kytičky skoro 90% šanci na potomka.

  • Pokud si propojíte Nintendo účet v mobilní hře Animal Crossing: Pocket Camp, odemknete si tím nový tematický nábytek a oblečení v New Horizons.

Smarty.cz

Nejnovější články