zavřít

Sony ukázala novou řadu periferií pro PlayStation 4 včetně vylepšeného DualShocku 4

PlayStation 4

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Společně s představením PlayStation 4 Pro Sony představila i řadu nových periferií pro konzoli PlayStation 4. Ty budou fungovat se všemi typy konzole, ne jen Pro verzí. V první řadě je mezi novinkami vylepšená verze DualShocku 4. Ta bude mít světelný indikátor i v úzkém proužku na touchapdu, takže si lépe všimnete co vám hra skrz barvu signalizuje. Navíc bude mít funkční komunikaci skrze USB, takže máte alternativu k tradičnímu Bluetooth. Stát bude 59 eur (cca 1600 korun) a k dostání bude v černé, červené a modré.

Nová PlayStation Camera přináší především designové změny, které jsou ale ve skutečnosti velmi šikovné. Pokud jste zkoušeli nastavit původní kamerku, jistě víte, že v některých úhlech je potřeba pořádně přitlačit, aby ji třeba nezvedal kabel a celkově nebyla moc uživatelsky příjemná z hlediska umístění. Nová, kulatá verze kamery nabídne i tradiční klips, jaký znáte z PC webkamer, díky čemuž ji půjde snadno připnout i na horní lištu TV apod. Cena je opět 59 eur (opět cca 1600 korun).

PS 4 periferie

Stojánek pro vertikální umístění konzole bude odpovídat PS4 Slim a Pro, takže jej nevyužijete s první verzí konzole. Podle toho, jaký nástavec použijete, pak stojan poslouží pro Slim nebo Pro verzi. Jinak zde není nic rafinovaného a cena je 19 eur (515 korun).

PS 4 periferie

Poslední novinkou je Platinum Wireless Headset, tedy nová verze sluchátek. Když opomineme design, jímž se Sony chlubí, hlavní je, že nabídne 7.1 virtuální zvuk, který používá 3D technologii z dílen Sony. Z té budou těžit hry, které využívají 3D zvuk. Sluchátka mají i skrytý mikrofon potlačující hluk, jsou kompatibilní s PlayStation  VR a přes 3,5mm jack je připojíte i k jiným zařízením. Cena Platinum Headsetu je 179 eur (cca 4840 korun).

PS 4 periferie

Tagy: hardware

Zdroje: tisková zpráva,All Games Delta

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.