zavřít

Sony na GDC odhalila novou podobu VR projektu Morpheus

PlayStation 4

- Hardware autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Není žádným tajemstvím, že Sony exkluzivně pro PlayStation 4 chystá vlastní řešení virtuální reality. To se svým jménem odvolává do jiných odvětví kultury a nese jméno Morpheus. Několikrát jsme měli možnost jej vidět v prototypu a nahlédnout do jeho plánovaných specifikací, avšak až na letošní Game Developers Conference v San Franciscu tento projekt dostává konkrétní obrysy. A navrch ještě Sony přidává datum vydání.

To je nyní stanoveno na první polovinu příštího roku a oproti původním informacím bude Morpheus trochu odlišný. Změnily se především vlastnosti displeje. Ten má úhlopříčku 5,7 palců, využívá OLED technologie, běží v rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů a má dvojnásobnou obnovovací frekvenci než tomu bylo u modelu původního - nový Morpheus má obnovovací frekvenci stanovenou na hodnotě 120Hz.

Změn a zmenšení se dočkala i latence displeje, jejíž hodnota nyní činí 18 ms. Zařízení má na sobě v současné době 9 LED senzorů a připomíná tak trochu vánoční stromeček - je to však ku prospěchu hráče, neboť více senzorů v tomto případě znamená detailnější komunikaci s kamerou konzole, zajišťující minimální latenci.

Co se však nezměnilo je název ani fakt, že dosud tento projekt nemá oficiální cenovku, pouze přibližné datum vydání a snad již finální specifikace. Vy se s námi každopádně podělte o vaše dojmy - láká vás vidina brzkého rozšíření zařízení zprostředkovávajících virtuální realitu, nebo této myšlence vůbec nefandíte a držíte se raději svých monitorů a televizí?

Tagy: virtuální realita GDC 2015

Zdroje: Engadget

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.