zavřít

Počet prodaných Steam ovladačů se se blíží milionu, v plánu je podpora DualShock 4 na Steamu

PlayStation 4 Windows

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

V rámci Steam Dev Days se Valve podělila o zajímavé údaje o prodejnosti a uživatelském využití Steam gamepadu, který je ne trhu od listopadu 2015. Do dneška se ovladač dočkal 72 softwarových updatů, a jestliže v červnu počet prodaných kusů překročil hranici půl milionu, na začátku roku 2017 už by měla padnout hranice milionu prodaných kusů.

Denně Steam gamepad použije 27 tisíc hráčů v 5200 hrách s průměrnou dobou jednoho hraní 55 minut. Hráči mezi sebou sdíleli 1,2 milionů unikátních konfigurací ovladače. Že se Controller líbí, dokazuje 81 % spokojených recenzí na Steamu a hodnocení 4,2 z 5 na Amazonu. Valve se nyní snaží se Steam gamepadem po severní Americe a EU proniknout do východní Evropy, Ruska, jihovýchodní Asie, Oceánie a latinské Ameriky.

Pokud máte doma DualShock 4 a vadí vám, že jeho použití na PC rozhodně není snadné (třeba s pomocí DS4Windows), Valve pro vás brzy bude mít řešení. Steam totiž nabídne plnou podporu pro ovladač z PS4 včetně touchpadu a gyro senzoru skrze Steam API. DualShock 4 díky tomu bude plně konfigurovatelný jako Steam gamepad. Valve ale pracuje i na podpoře dalších ovladačů, třeba Xbox One gamepadu, který sice Windows podporuje, ale není možné jej detailně konfigurovat.

Celou prezentaci, včetně technických detailů a doporučení vývojářům, proč by měli do svých her integrovat Controller API, najdete zde.

Tagy: byznys ovladač

Zdroje: Gamasutra

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.