Oculus Rift si můžete přeobjednat už ve středu, zatím bez Touch ovladačů
zdroj: tisková zpráva

Oculus Rift si můžete přeobjednat už ve středu, zatím bez Touch ovladačů

4. 1. 2016 19:36 | Hardware | autor: Petr Poláček |

Vlastně bych se vůbec nevsadil, jestli se 2016 zapíše do analů jako rok, kdy naplno propukla VR revoluce, nebo naopak rok, kdy se ukázalo, že virtuální realita najde použití spíše mimo hry. Plány hlavních aktérů jsou však jasné. Sony hodlá PS VR ještě stále uvést v první polovině tohoto roku, Steam a HTC chtějí během ledna na CESu oznámit zásadní informace ohledně Steam VR a Oculus prý vyrukuje se svým Riftem v průběhu prvního kvartálu tohoto roku – snad. Oculus Touch, dvojice ovladačů do rukou, které fungují jako doplněk Riftu, se ale na trhu dle informace z Oculus blogu objeví až v druhé polovině tohoto roku. Zato možnost předobjednat si brýle Oculus Rift nabídne firma už ve středu 6. ledna, kdy se veřejnost zřejmě dozví cenu VR sady, termín dodání a další informace. A VR závod tím oficiálně započne – snad.

V zásadě tak vůbec není jisté, které pojetí virtuální reality se na trh dostane první a v jaké formě. Jisté je pouze to, že Oculus Rift chce být za všech okolností první, i když to znamená uvést na trh de facto nekompletní produkt. V průběhu loňského roku se totiž ukázalo, že krom přilby pro virtuální realitu je k doručení ideálního zážitku třeba i speciální ovladače, které slibuje nabídnout i Sony (využívá PS Move) a Steam/HTC. Jestli právě poslední tři zmíněné firmy uvedou své virtuální reality do prodeje rovnou s ovladači, nebo bez nich, ukáží až následující týdny a měsíce.

Oculus zdroj: tisková zpráva

Oculus zpoždění Touch ovladačů zdůvodňuje obvyklou omluvenkou, že je třeba víc času na doladění ergonomie i funkčnosti. Navíc prý odložené vydání umožní Oculu dostat více kusů Touch hardwaru do rukou vývojářů, aby s ním mohli experimentovat a vyvíjet zajímavý software. Jedním dechem ale Oculus blog dodává, že pozdržené vydání Touch ovladačů nijak neovlivní vydání Oculus Rift brýlí v prvním kvartále tohoto roku.

Možnost předobjednat si Oculus Rift dostanou zájemci již tuto středu 6. ledna, kdy bude godfather celé VR „revoluce“ Palmer Luckey odpovídat na všetečné dotazy zájemců v tradičním AMA formátu na Redditu. Připravte si tedy své otázky, třeba vás odpovědi přesvědčí o tom, že Oculus Rift nutně potřebujete hned, potažmo ho zatím nepotřebujete vůbec, abyste mohli nadále sledovat, kam se vlastně VR po vydání všech tří řešení vydá... 

Nejnovější články