zavřít

Nintendo vydá zmenšenou verzi konzole NES s 30 klasickými tituly

NES

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Třicet let po své evropské premiéře se vrací konzole Nintendo Entertainment System, známá prostě jako NES. Tentokrát ovšem ve zmenšené verzi a s omezeným počtem her, které si můžete na moderních televizích zahrát přes HDMI. Přístroj se jmenuje Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System, vyjde 11. listopadu a najdete v něm kolekci třiceti her. Podle všeho už tento počet nepůjde nijak rozšířit, ale výběr je to solidní, a milovníci klasických osmdesátkových her tento kousek ocení.

Cenu v České republice neznáme, ale v USA se bude prodávat za velmi vstřícných 60 dolarů (necelých 1500 Kč). V ceně je kromě konzole s hrami také HDMI kabel na připojení k televizi, USB kabel pro napájení a ovladač NES, což je velmi milý bonus pro nostalgiky. Druhý ovladač jde dokoupit za deset dolarů, ale s Mini verzí budou fungovat i Classic Controller a Classic Controller Pro pro Wii. Naopak NES ovladač z balení můžete použít při hraní Virtual Console NES na Wii a Wii U.

Třicítka v konzoli obsažených her má následující podobu: Balloon Fight, Bubble Bobble, Castlevania, Castlevania II: Simon's Quest, Donkey Kong, Donkey Kong Jr., Double Dragon II: The Revenge, Dr. Mario, Excitebike, Final Fantasy, Galaga, Ghosts' N Ghoblins, Gradius, Ice Climber, Kid Icarus, Kirby's Adventure, Mario Bros., Mega Man 2, Metroid, Ninja Gaiden, Pac-Man, Punch-Out!! Featuring Mr. Dream, StarTropics, SUPER C, Super Mario Bros., Super Mario Bros. 2, Super Mario Bros. 3, Tecmo Bowl, The Legend of Zelda and Zelda II: The Adventure of Link.

nintendo mini nes

Hry budou nově používat checkpointy, abyste je nemuseli hrát pořád dokola nebo využívat původní systém přístupových hesel do jednotlivých úrovní, což se hodí. Obecně jde o dobrý nápad, protože konzole umožní hraní klasických her i na nových televizích, což s původní konzolí NES moc nejde, respektive jen s velkými obtížemi.

Tagy: retro

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.