zavřít

Hardwarové požadavky Oculus Rift nejsou malé, ale nebudou se prý měnit často

Windows MAC Linux

- Hardware autor: Adam Homola Komentáře: 0

Nadcházející vlna systémů pro virtuální realitu bude zjevně vyžadovat silné PC, nikoliv slabý netbook či notebook. Vývojáři Oculus Rift totiž zveřejnili doporučenou hardwarovou konfiguraci PC, na kterém byste měli už příští rok na vlastní oči zažívat virtuální realitu, a je pravděpodobné, že do té doby budete muset upgradovat. Dobrou zprávou ale je, že HW požadavky se nebudou v budoucnu měnit - čím později se pro Oculus Rift rozhodnete, tím levněji vás příslušné PC vyjde.

Doporučené hardwarové nároky pro plnohodnotný zážitek z Oculus Rift her jsou následující:

Grafická karta: NVIDIA GTX 970 / AMD 290 nebo lepší
Procesor: Intel i5-4590 nebo lepší
Paměť: 8GB+ RAM
Port: Kompatibilní HDMI 1.3 video výstup
USB: 2x USB 3.0 porty
Operační systém: Windows 7 SP1 nebo novější

Pevně dané hardwarové nároky jsou výbornou zprávou především pro vývojáře her a aplikací, optimalizovaných pro Oculus Rift - konečně vědí, na jakému výkonu mají svůj software přizpůsobit. Je to stejné, jako při vývoji her pro konzole - hardware se rovněž nemění a hry lze lépe optimalizovat.

Nahraní jsou ale majitelé notebooků. Mohou mít sice sebelepší herní notebook, ale Oculus Rift si k němu nezapojí. Headset nebude notebooky podporovat pro jejich nedostatečný výkon. Hráčů, kteří mají natolik výkonný notebook, aby splňoval oficiální HW požadavky, je prý tak málo, že z pohledu OculusVR zatím nestojí za řeč.

Hardware se bude ale neustále zlepšovat, takže dříve či později si zahrajete určitě i s notebookem. Jen to nebude v roce 2016, kdy se Oculus Rift dostane konečně na trh. Vývojáři headsetu se zatím soustředí pouze na verzi pro Windows, tudíž práce na podpoře Linuxu a OS X prozatím pozastavili. Na oficiálním webu ale napsali, že se k práci na Linuxu a OS X chtějí vrátit. Jen zatím sami netuší kdy.

Tagy: virtuální realita

Zdroje: Oculus VR

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.