zavřít

ASUS bude vyrábět procesory pro fyziku ve hrách

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost AGEIA, která pracuje na prvním nezávislém procesoru pro výpočet fyziky ve hrách (info1, info2), oznámila, že si našla partnera ve společnosti ASUS Computer.

Bližší podmínky dohody budou zveřejněny později, už teď je však jasný scénář, podle kterého bude spolupráce probíhat. ASUS bude vyrábět tištěné spoje (jakési základní desky) pro první PPU, tzv. PhysX procesor a následně vzniklé zařízení bude prodávat a propagovat pod vlastním jménem. V praxi ASUS s PPU od AGEIA bude provádět stejné operace, jako třeba s grafickým čipem, akorát že výsledným produktem nebude grafická karta, ale přídavná karta pro herní fyziku.

ASUS je jedním z nejúspěšnějších výrobců grafických karet, základních desek a dalšího počítačového hardwaru. Už samotný fakt, že se tato firma ujala projektu jakým je hardwarový akcelerátor fyziky, dává tušit, že je vstup PhysX na světové trhy myšlen smrtelně vážně. Odborníci soudí, že procesor na výpočet fyziky může dokonce odstartovat zrod zcela nového počítačového odvětví. Což není zase až tak nereálné. Vždyť kdo by si ještě před deseti, patnácti lety, dokázal představit, že na hry bude potřeba nějaký 3D akcelerátor?

Nikdo. Ale případ a start AGEIA velmi připomíná start 3Dfx a 3D akcelerace vůbec. Trošku nepříjemným faktem jsou už tak vysoké náklady na plnohodnotné herní PC. A tak ti, kteří budou dychtit po extra fyzice, kompletně zničitelném prostředí a dalších speciálních efektech, budou muset zase sáhnout hlouběji do peněženky. V současné době je podpora AGEIA PhysX ohlášena pro hry Rise of Legends, pokračování YAGERu, Tom Clancy’s Ghost Recon 3, City of Villains, Bet on Soldier a budoucích titulů od Ritual Entertainment či Digital Jesters. Avšak zatím se nemusíte bát, fyzikální engine v nich bude fungovat i v méně úchvatné softwarové verzi bez přídavné karty.

zdroj: Yahoo

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.