zavřít

Zpoždění Battlefield 2 a další novinky o EA

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tímhle článkem tak trochu navážeme na včerejší seriál Za oponou, který se také aktivitami největší světové herní společnosti zabýval.

Electronic Arts totiž konečně dosáhli svého a přeci jen získali majoritní balík akcií (přesně 59,9%) v Digital Illusions. Švédská vývojářská firma, která má v současné době 200 zaměstnanců a proslavila se Pinbally, Battlefieldem či Rallisport Challenge, se akvizici nejprve bránila, ale nakonec asi akcionáři obdrželi nabídku, které nešlo odolat. Možná to s tím nějak souvisí, možná ne, každopádně došlo k odkladu multiplayerové válečné akce Battlefield 2 z března na 2. čtvrletí 2005 (důvod zpoždění neupřesněn).

Z finanční konference EA jsme se dále dověděli, že hitu Need for Speed: Underground 2 se za pouhé dva měsíce prodalo úctyhodných 8,4 milionu kusů (celkově jim už série NFS vydělala více než miliardu dolarů). Slavná značka, nelegální závody, okopírovaný koncept GTA, vysoká hodnocení v recenzích a první místo např. v aktuálním britském žebříčku zkrátka dělají své. Velmi slušně si počíná i FIFA Football 2005 s 4,5 miliony kopií a zájem hráčů přetrvává rovněž o starší tituly jako Madden NFL 2005, The Sims 2 nebo Tiger Woods PGA Tour 2005, jichž se v uplynulém čtvrletí prodalo více než milion kusů. Vedení Electronic Arts se domnívá, že navzdory blížícímu se nástupu nové generace konzolí - do nichž chtějí v příštím roce investovat a vedle toho podporovat i Sony PSP / Nintendo DS / mobilní telefony - bude přetrvávat velká poptávka o hry pro PS2 a Xbox.
zdroj: HomeLan

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.