zavřít

Za pár týdnů možná narazíte na skrytý klenot, vychází totiž Steamworld Dig 2

PlayStation 4 Windows PS4 Pro Switch

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Prokopáváte se pod zem, robotické prsty vám rezavějí a věrný krumpáč se vám tupí, ale vy pokračujete pořád dál a dál, protože víte, že v hlíně se skrývají úžasné poklady a možná – možná! – i hrdina předchozí hry. S touhle premisou se na herní zařízení vřítí kopáčské dobrodružství Steamworld Dig 2, a my už konečně víme, kdy přesně nás nechá přiložit ruce k dílu. Bude to 21. září, tedy alespoň na Nintendo Switch – ostatní platformy, tedy PC (Steam) a PS4, dorazí v následujících dnech.

Znalce jedničky asi nepřekvapí, že hra vypadá naprosto skvěle, a hráči původním dílem nepolíbení si krásnou grafiku a plynulé animace můžou vychutnat aspoň v novém traileru. Přijde mi trochu nezvyklé, že vypravěčský hlas k němu poskytnula paní s relativně drsným a hlubokým hlasem, taková ženská napodobenina klasického mužného trailerového hlasu. Nejspíš to ale dává smysl, zvlášť když hlavní hrdinkou pátrající po ztraceném Rustym je nezávislá, westernem políbená dívčí steambotka.

Jaké novinky si tvůrci pro pokračování připravili, to se v plném rozsahu ukáže až po vydání, ale prý se můžete těšit na vylepšení kvality i kvantity. Hráči jedničky si stěžovali na příliš krátké trvání příběhu, a tak bude dvojka patřičně rozšířená o úrovně, postavy i obchodníky. A změn by mělo dostát i samotné dolování, protože procedurální generování teď bude doplněno přímými kreativními zásahy ze strany vývojářů.

Důlní aktivita bude pochopitelně stejně nebezpečná jako dřív, a ani vaše odolné kovové tělo vás neuchrání před ničivou silou padajících šutrů, beden a dalších až příliš hmotných předmětů. Kromě rychlých prstů bude třeba taky trpělivost a psychická odolnost – pokud třeba takové Spelunky považujete za nesmyslně mučivý simulátor masochismu, pak se ve Steamworld Dig 2 nejspíš příliš dlouho neohřejete. Pro nadšené akční archeology by však zářijové vydání mohlo být vynikající zprávou.

Tagy: adventura plošinovka skákačka

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.