zavřít

Vzhůru za umírajícími hvězdami v early accessu Sunless Skies

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Od událostí v Sunless Sea uběhlo již deset let a okolnosti tomu chtěly, aby královna Viktorie přesunula své britské impérium z temných moří mezi hvězdy. To však ještě nikdo nevěděl, že hvězdy nejsou jen šedé kusy horniny, ale živoucí bytosti, které pomalu ale jistě umírají. Podaří se vám a vaší vesmírné lokomotivě odhalit původ jejich trápení?

Sunless Skies nabídne hratelnost velice podobnou svému předchůdci – čeká vás průzkum tajemného vesmíru, dokování v přístavech, řešení hladu, strachu a tepla, odhalování příběhů a samozřejmě spousta a spousta restartů vlivem nevyhnutelné smrti.

V rámci předběžného přístupu samozřejmě není k dispozici celá hra, ale menší ukázka. Ze čtyř regionů se podíváte do jediného s názvem Reach, kde budete skenovat dálavy svým netopýrem, zakotvíte v jedenácti přístavech a nevyhnete se ani soubojům s ostatními lokomotivami a vesmírnými příšerami.

Zatím chybí, ale později přibydou prvky, které ze Sunless Skies udělají podobně nezapomenutelný zážitek, jako v případě Sunless Sea. Budoucí updaty umožní tvorbu vlastní postavy, náhodné události objevující se při proplouvání mezi hvězdami, obchodování v přístavech, nastavení obtížnosti, ale také posmrtné odkazy.

Pro aktuální verzi to znamená, že vás po smrti nečeká elegantní navázání na zesnulého kapitána, ale kompletní restart s tou samou obyčejnou postavou. Jako ukázka některých herních mechanik to pro nové hráče poslouží, pokud si však chcete užít plnohodnotný zážitek, budete muset počkat na plnou verzi nebo sledovat updaty a včas naskočit. Ranou verzi Sunless Skies můžete vyzkoušet na Steamu za 23 eur (do 6. září s 10% slevou).

Tagy: sci-fi steampunk

Zdroje: Steam,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.