zavřít

Vynikající rubačka Dead Cells konečně vyjde v plné verzi

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Early access je jenom nálepka. Běžně vycházejí plné hry v daleko horším stavu, než v jakém se nacházejí některé tituly v předběžném přístupu, a šampiónem všech takových vlastně už hotových, byť oficiálně rozdělaných her je Dead Cells. Tahle skvěle hodnocená akční rubačka s obří horou obsahu, která si už loni ve svém rozpracovaném stavu odnesla ocenění za nejlepší hru roku od Rock, Paper, Shotgun, ze sebe však brzo onu nálepku strhne.

Datem vydání je 7. srpen, což je velice blízko – proč se taky s něčím zdržovat, když všechno vypadalo hotově už kolik měsíců? Dějová linka je kompletní, čekají na vás čtyři hlavní bossové a nespočet těch menších, k tomu hromada nepřátel, zbraní a skillů, to všechno ve třinácti unikátních prostředích. A i po vydání se chystá další obsah ve formě DLC zdarma.

Ještě než se všichni fandové akčních her bezhlavě rozběhnou nakupovat, měl bych upřesnit, že se tu bavíme o roguelike. Když zemřete, vašemu dobrodružství je konec a musíte bojovat znovu od začátku. Příště ovšem narazíte na jiné zbraně, jiné místnosti, jiné nestvůry čekající na vaši čepel nebo kouzlo, a postupně se budete propracovávat dál a dál.

Samozřejmě je to těžká hra, ale ne zas tak, abyste se museli vykašlat na rodinu a kariéru kvůli překonání první úrovně. Zahrát si ji mohou i obyčejní smrtelníci, a přestože chladnokrevní veteráni Dark Souls budou mít při nervy drásající konfrontaci s bossáky nepochybnou výhodu, žádný učený z nebe nespadl. Jen ho občas rozsekla obří pixelová sekera.

Za měsíc čekejte naši recenzi, protože Dead Cells si v žádném případě nenecháme ujít – sám do hry stoprocentně nakouknu, byť nechci slibovat svůj vlastní text. A jestli se vám na doporučení (či na nepravděpodobné odsouzení) čekat nechce, pak zamiřte na Steam, GOG či Humble a připravte si 25 eur.

Dead CellsDead CellsDead Cells

Tagy: akční fantasy RPG plošinovka roguelike

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.