zavřít

Vydání Resident Evil 7 doprovází dlouhý trailer a představení plánovaných DLC

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Dnešek je velký den pro všechny fanoušky hororu všeobecně a série Resident Evil obzvlášť. Svět byl totiž obdařen hrůzným a odporným počinem Resident Evil 7 biohazard, který slibuje odhalování strašného tajemství, atmosféru plnou zoufalství a hnusu, a taky zoufalé pokusy o přežití tváří v tvář šíleným zjevením. Při příležitosti vydání se tvůrci pochlubili s dlouhým release trailerem, u kterého byste pro jistotu neměli nic konzumovat, a taky vyjasnili své plány na budoucí DLC.

Začneme u videa. Představí se v něm záporák papá Baker, na jehož zdánlivě opuštěnou farmu jste při hledání své ztracené ženy nepředloženě vlezli. Tenhle chlapík vám ukáže úplně novou dimenzi slova „tvrdohlavost.“ Můžete ho rozstřílet na cáry, kolikrát chcete, a on stejně vždycky znovu vstane, jako by mu bylo úplně šumák, že s sebou vláčí dvě kila olova. Byl by to zajímavý vědecký experiment, kdybyste měli dost nábojů, což nemáte, a kdyby on neměl velkou ostrou tyč na propichování útrob, což má.

Pak tu jsou ještě pavouci, červi a brouci lezoucí všude kolem, mumifikované dítě položené na jídelním tácu, divné bahnité lepivé nestvůry a myriáda způsobů, jak neprodleně ukončit svůj ubohý život. Radši se jim koukejte vyhnout, protože dialogy na pozadí zní patřičně tajemně a jsem si jistý, že o rozuzlení celé záhady určitě přijít nechcete.

Co se týče budoucího obsahu, lze ho rozdělit na dvě kategorie – placený a neplacený. Do druhé skupiny spadá bonusová epizoda „Not a Hero“, zcela oddělená od hlavního příběhu, která bude všem hráčům dostupná někdy zjara. Další příběhový dodatek bude následovat v nespecifikované budoucnosti, ale za ten si už musíte zaplatit, stejně jako za dvojici „Zakázaných záběrů,“ z nichž každý nabízí dva nové scénáře a jeden bonusový mód.

Úvodní Zakázané záběry vycházejí 31. ledna na PS4, na PC a Xboxu potom 21. února, a budou stát 10 dolarů. V prvním scénáři musíte uniknout ze zamčené místnosti, ale paní Bakerová se nesmí dozvědět, že jste vstali z postýlky. Ten druhý vás postaví do nezáviděníhodné situace, v níž je třeba přežít vlny nepřátelských útoků pomocí podomácku vyrobených předmětů a pastí. A nový mód? Tak ten nese veselý název „Ethan Must Die“ a prý bude opravdu hodně, hodně těžký.

Druhé „zakázané“ rozšíření se na vás vyřítí 14. (PS4) či 21. (PC/Xbox) února s patnáctidolarovou cenovkou. Scénáře jsou od sebe i tentokrát značně odlišné. V prvním případě se pokusíte uniknout z ďábelské hry Lucase Bakera, zatímco v tom druhém se podíváte do minulosti a zjistíte, jak rodina Bakerových vypadala před katastrofálními událostmi nové hry. Aha, a pak tu je ještě překvapivě komický mód, v němž se snažíte v daném čase co nejvíc nakrmit jednu z postav.

A to je asi tak všechno! Snad máte trochu jasněji v otázce, zda se do Louisiany spolu s hlavním hrdinou Ethanem Wintersem vydáte, nebo ne. Resident Evil 7 biohazard vás na Steamu přijde na 50 euro. 

Tagy: horor virtuální realita survival adventura first person Resident Evil (série) E3 2016

Zdroje: Gematsu

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.