zavřít

Výborný mimozemský survival RimWorld vás brzo nechá umírat v plné verzi

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Už v roce 2016 se RimWorld, simulátor přežívání na vzdálené planetě, propracoval do našeho seznamu nejlepších her v předběžném přístupu. Člověk by řekl, že takhle vyladěná hra by se v podstatě dala rovnou vydat a nikdo by nemohl říct ani fň, ale ouha! Máme tu rok 2018 a plná verze pořád nikde. Ovšem ne nadlouho. Říjen je pro fanoušky vesmírných Robinsonů šťastným měsícem.

Dnem D je 17. říjen, kdy vyjde verze 1.0. Kdo má zkušenosti s betaverzí číslo 19, pro toho se zas tak moc nezmění, aspoň tedy na první pohled – plná verze se stará hlavně o vyhlazení bugů. Jediným velkým herním dodatkem je možnost stanovit, co vaši kolonisté můžou a nesmějí jíst.

Kolonisté jsou srdcem a duší celého zážitku. Mají svoje tužby a potřeby, uzavírají přátelství, někoho milují a někoho nenávidí. Je to taková zjednodušená (a mnohem hezčí) verze Dwarf Fortress, i když porovnávat jakýkoli jiný herní projekt s tímhle malým vousatým behemotem je samozřejmě nemožné.

Ladislav Loukota si před víc než rokem zahrál jednu z rozpracovaných verzí a přinesl vám své dojmy z hraní, takže jestli se potřebujete rozhodnout, zda se máte na RimWorld těšit, jeho text vám leccos napoví. A po vydání si pro vás přichystáme i plnohodnotnou recenzi.

RimWorld v současnosti na Steamu stojí 28 eur, ovšem autoři v poznámkách uvádějí, že plná verze bude dražší než ta rozpracovaná a nějakou dobu po vydání nezlevní. Takže pokud jste si už teď jistí, že se vám chce ztroskotat, vytvořit vlastní mini-komunitu a pak umřít hlady, možná by bylo nejlepší jednat rychle.

Tagy: vesmír strategie simulace sci-fi budovatelska early access procedurálně generovaný obsah realtime kolonizace vesmíru indie hra

Zdroje: Steam,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.