zavřít

Tvůrci Rogue Legacy představili kooperační bojovku Full Metal Furies

PC Xbox One

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

To, že vývojáři z Cellar Door Games oznámili další hru, je nepochybně dobrá zpráva. Leckoho možná zklame, že nepůjde o pokračování fantastické Rogue Legacy, v níž jste vedli ke slávě celé generace odvážných (a neustále umírajících) hrdinů. Ale kooperační bojovka Full Metal Furies taky nevypadá zrovna katastrofálně. Až čtyři hráči se ujmou unikátních postav – odstřelovačky, bojovnice, štítonošky nebo inženýrky – a pokusí se zastavit zlé titány, kteří chtějí ovládnout svět.

Kooperace a komunikace prý budou klíčové, protože různí nepřátelé mohou být odolní proti některým druhům poškození. Přesto můžete hrát i sami – v singleplayeru existuje systém přepínání hrdinek, díky němuž se můžete během vteřiny stát jinou postavou a vyměnit kladivo za pušku či štít. Váš AI parťák vás dokonce bude umět i oživit, pokud by vás v boji náhodou potkalo neštěstí.

Cellar Door chtějí touhle hrou „modernizovat žánr brawlerů pro novou generaci.“ Narazíte tu na prvky RPG, sbírání kořisti, ale třeba i řešení hádanek, a samozřejmě taky na unikátní bojový systém spoléhající na komba, protiútoky, možnost přerušení nepřátelských akcí a speciální dovednosti závislé na vašem povolání. Odstřelovačka Meg například logicky zvládá nepřátelům pořádně naložit i na dálku, zatímco kladivářka Alex se radši točí jako čamrda a vyráží všem zlounům kolem sebe zuby z dásní a mozky z lebek. Triss do lidí mlátí štítem, Erin pálí samopalem…

No, přesné specifikace jednotlivých fúrií nejspíš vyjdou najevo až po vydání hry. K tomu by mělo dojít ještě letos, a snad dokonce už brzy. S titány se mohou utkat majitelé PC a Xbox One, a to dokonce pospolu, protože Full Metal Furies nabídne možnost crossplay.

Tagy: akční RPG kooperace bojovka

Zdroje: Steam,PC Gamer

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.