zavřít

Tvůrci Rogue Legacy představili kooperační bojovku Full Metal Furies

Windows Xbox One

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

To, že vývojáři z Cellar Door Games oznámili další hru, je nepochybně dobrá zpráva. Leckoho možná zklame, že nepůjde o pokračování fantastické Rogue Legacy, v níž jste vedli ke slávě celé generace odvážných (a neustále umírajících) hrdinů. Ale kooperační bojovka Full Metal Furies taky nevypadá zrovna katastrofálně. Až čtyři hráči se ujmou unikátních postav – odstřelovačky, bojovnice, štítonošky nebo inženýrky – a pokusí se zastavit zlé titány, kteří chtějí ovládnout svět.

Kooperace a komunikace prý budou klíčové, protože různí nepřátelé mohou být odolní proti některým druhům poškození. Přesto můžete hrát i sami – v singleplayeru existuje systém přepínání hrdinek, díky němuž se můžete během vteřiny stát jinou postavou a vyměnit kladivo za pušku či štít. Váš AI parťák vás dokonce bude umět i oživit, pokud by vás v boji náhodou potkalo neštěstí.

Cellar Door chtějí touhle hrou „modernizovat žánr brawlerů pro novou generaci.“ Narazíte tu na prvky RPG, sbírání kořisti, ale třeba i řešení hádanek, a samozřejmě taky na unikátní bojový systém spoléhající na komba, protiútoky, možnost přerušení nepřátelských akcí a speciální dovednosti závislé na vašem povolání. Odstřelovačka Meg například logicky zvládá nepřátelům pořádně naložit i na dálku, zatímco kladivářka Alex se radši točí jako čamrda a vyráží všem zlounům kolem sebe zuby z dásní a mozky z lebek. Triss do lidí mlátí štítem, Erin pálí samopalem…

No, přesné specifikace jednotlivých fúrií nejspíš vyjdou najevo až po vydání hry. K tomu by mělo dojít ještě letos, a snad dokonce už brzy. S titány se mohou utkat majitelé PC a Xbox One, a to dokonce pospolu, protože Full Metal Furies nabídne možnost crossplay.

Tagy: akční RPG kooperace bojovka

Zdroje: Steam,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.