zavřít

Tahové RPG Rezrog připomíná stolní hru a láká na zajímavé mechaniky vaší družiny

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Kdo chce v dnešní době vyvinout tahové roguelike RPG, ve kterém se plazíte náhodně generovaným podzemím, mlátíte monstra a doufáte, že vás nepotká permanentní smrt, ten už si musí být sakra jistý, že dokáže hráče zaujmout něčím osobitým. Chystaná hra Rezrog má v rukávu hned několik takových taháků. Patří mezi ně například roztomilá estetika připomínající stolní hry, unikátní mechanika družiny nebo neobvyklý přístup ke smrti.

S vaší družinou dobrodruhů se to má tak, že ačkoliv máte tým nacpaný hrdiny, za slávou a poklady vyráží do podzemí vždy jen jeden. K čemu tedy potřebujete ty další? Je to jednoduché, protože právě tady do hry vstupuje pozoruhodná, ne tak docela permanentní smrt. V případě neúspěchu totiž váš rek nezemře, ale je pouze zajat. Pak je na vás, abyste se ho s dalším členem skupinky pokusili zachránit ze spárů zlých monster. Ale pozor – pokud se silám temnot podaří polapit všechny vaše poskoky, hra končí a vy jste zase na začátku.

Proto je na místě důkladné přemýšlení nad tím, jestli z jednoho hrdiny uděláte chodící mašinu smrti, zatímco ostatní budou vychrtlí příživníci. Možná bude lepší zbraně, zbroje a schopnosti rozdělit, aby pak měl chudáka mašinu kdo zachránit, až uděláte nějakou chybu třeba v souboji s hrozivým bossem. A prostor na omyly tu určitě je, protože Rezrog nabídne celkem 100 úrovní v 10 odlišných prostředích.

Rezrog se chystá k vydání na jaře letošního roku pro PC, Mac a Linux.  

Tagy: fantasy dungeon roguelike

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.