zavřít

Ruský vědec musí v adventuře The Guest najít cestu z hotelové pasti

Windows MAC

- Datum vydání autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

10. března vyjde na Steamu logická adventura The Guest. Nabídne příběh z období Studené války a jeho hlavním hrdinou je ruský vědec, který se v 80. letech ocitl v hotelovém pokoji v USA, kde záhy zjistí, že je vězněm. Teď musí zjistit, kdo jej uvěznil, a proč.

Aby se Leonov dostal ven, musí vyřešit řadu logických hádanek. Jejich řešení, jak sami autoři tvrdí, budou mít hráči přímo pod nosem. Je tedy třeba mít oči na stopkách a pečlivě se věnovat průzkumu prostředí. 

V hlavní roli prvotiny španělského studia Team Gotham se tedy představí Jevgenij Leonov, stárnoucí ruský vědec, který se rozhodne na pár dní složit hlavu v hotelu Oakwood. Jaké je však jeho překvapení, když se z pokoje nemůže dostat. I když, být ruským vědcem v době Studené války v USA, to není logicky nejbezpečnější.

Právě povolání a národnost hlavního hrdiny naznačují, že politické pozadí může hrát svou roli a na základě toho autoři slibují i hutný příběh. Měl by se věnovat i minulosti hlavní postavy a motivům jeho věznitele. Náznaky hovoří dokonce i o zakomponování sci-fi tematiky.

Hra vyjde za celý měsíc pro Windows a Linux. Stát bude 10 dolarů a podporovat by navíc měla i Oculus Rift.

Tagy: puzzle adventura logická

Zdroje: tisková zpráva,Steam Greenlight

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.