zavřít

Retro doomovka STRAFE začne odpalovat hlavy koncem března

PlayStation 4 Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pojem doomovka je dnes takřka mrtvý, ale jestli si jej dnes nějaká hra zaslouží, je to právě STRAFE, lehce psychopatický projekt nezávislého studia Pixel Titans. Sami ji propagují jako střílečku z roku 1996 a uzpůsobili tomu i kampaň na Kickstarteru, který s přehledem vybrali. Nicméně, vydání dvacet let nazpět už nestihnou, a tak se musíte spokojit s méně stylovým 28. březnem tohoto roku, kdy hra vyjde na PC. Datum vydání na PS4 a Xbox One ještě nebylo stanovené.

Datum vydání oznamuje tradičně trhlé video, v němž toho neuvidíte moc ze samotného hraní, ale zase se můžete pokochat pohledem na nepřátele, jimž ceremoniálně vybuchují hlavy. Ostatně, pro vybuchování hlav mají Pixel Titans slabost, což ukázali už v kickstarterovém videu.

Když ale odhlédneme od vší manýry a humoru, STRAFE vypadá jako solidní hardcore střílečka, kde si vaše nervová soustava neodpočine ani na chvilku. Když odhlédneme od opravdu rychlého stylu akce, rouge-like prvky vám zajistí, že po každé vaší smrti systém procedurálního generování zpřehází všechny úrovně. Takže nepočítejte s tím, že byste se snad problémovou pasáž „naučili.“

Hra obsáhne čtyři zóny po čtyřech úrovních, nicméně procedurálně generované levely by měly zajistit, že se vám STRAFE jen tak neobehraje. K tomu, abyste přemalovali tyhle pracně generované úrovně pomocí krve a dalších tělních tekutin svých nepřátel (to je prvek, jímž se tvůrci opravdu chlubí), využijete více než třicítku zbraní, které využijete k dekonstrukci dvacítky nepřátel. Abyste si udělali lepší představu o tom, jak se STRAFE hraje, podívejte se níže na starší video.

Tagy: akční retro FPS

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.