zavřít

Resident Evil: Revelations 2 představuje nové postavy i datum vydání

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Chystaný návrat hororovějšího Resident Evilu v podobě Revelations 2 se prozatím prezentoval hlavně skrze tandem hrdinek Claire – Moira. Je ale třeba nezapomínat, že hra bude rozdělená do čtveřice epizod a ne všechny se budou točit jen kolem téhle dvojky. Nově totiž byl představen další hrdina – Barry Burton, otec Moiry, který se ji na ostrov vydává zachránit.

Jelikož je Resident Evil: Revelations 2 kooperací pro dvě postavy, i Barry dostane společnici. Tou bude Natalia Korda, malá holčička, která má schopnost vycítit na dálku protivníky a skryté předměty. Bojování tak zbude primárně na Barrym, který ale má jako člen S.T.A.R.S. zkušeností s bojem víc, než dost, což ostatně ukazuje nový trailer, který tentokrát není jen výsekem z hraní, ale klasickou upoutávkou.

V misích za Barryho s Natalií se představí dvojice nových nepřátel. Rotten, kterým prosvítají kosti, jak jim odpadává maso z těla a Revenant, kteří jsou sešití z několika obětí. Jak už jsem psal výše, Resident Evil: Revelations 2 bude mít čtyři epizody. První vyjde 18. února a další budou následovat s týdenním odstupem (vidíš to, Telltale?). Cena jedné epizody bude 6 euro a pokud byste si chtěli koupit všechny epizody předem, zaplatíte 25 euro.

Ano, čtete správně, za kompletní sezónu, jak tomuto balíčku Capcom říká zaplatíte víc, než za čtyři epizody postupně. Důvodem je, že k sezóně (což je vlastně jinak pojmenovaný Season Pass) dostanete extra dvě epizody, které se věnují příběhovému pozadí Barryho a Kordy plus další postavu do RAID módu – Hunka. Kdyby se vám nechtělo připlácet, obě extra epizody i Hunk budou k dispozici jako placené DLC zvlášť.

A aby v tom byl pořádný chaos, krabicová verze v sobě bude mít ještě extra postavu pro RAID, Weskera, alternativní kostýmy pro všechny čtyři hlavní postavy a speciální mód do RAID jménem Throwback Stage Pack, kde najdete kvarteto map z předchozích Resident Evilů. Vše opět půjde zakoupit jako samostatná DLC, takže vás nemusí trápit, že si nekoupíte krabicovku. Stejně jde ale o bizarní kouskování obsahu, které v součinnosti s epizodickým dělením zákazníka spíše zmate. O dopadu na peněženku ani nemluvě.

Tagy: Resident Evil (série) horor

Zdroje: tisková zpráva,capcom Unity

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.