zavřít

Realtimová detektivka The Occupation vás vtáhne do nebezpečné Británie před 30 lety

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Téma bombových útoků je v dnešní společnosti na denním pořádku, a nejinak tomu bylo i v minulosti. The Occupation vás vezme do roku 1987 do oblasti severozápadní Anglie, kde právě došlo k atentátu, který za sebou zanechal spoustu obětí. Sice nejste detektiv, ale jako investigativní novinář uděláte vše pro to, abyste odhalili důvod tohoto teroristického činu. A musíte jednat pohotově.

The Occupation mohla snadno sklouznout mezi obyčejné adventury s detektivním nádechem, kdyby se její tvůrci nerozhodli pro formu, kterou v tomto žánru často nevídáme. Veškeré události se totiž dějí v reálném čase, lidé mají své denní rutiny a domluvené schůzky není radno zmeškat. S časovou orientací vám pomohou hodinky s budíky upozorňující na důležité milníky a pager, který vás pomocí 12 symbolů informuje o úkolech.

Realtimová hratelnost neznamená jen nutnost počíhat si na podezřelé osoby na místech, kde budou ochotné odpovídat na vaše dotěrné otázky. Zároveň vám uteče spousta věcí. Je jen na vás, kterým směrem se v danou chvíli vydáte a čemu důležitému dáte přednost před něčím méně důležitým. Ale i když si vše do detailu naplánujete, nečekané události mohou rozbít rutiny občanů, a tím i vaše vyšetřování.

Video výše je sice už přes rok staré (protože tvůrci nejsou schopni dodat nové záběry ani obrázky), ale atmosféra z něj stále čiší. Nemáme tedy nové materiály, které by hru ještě víc přiblížily, ale zato jsme se dočkali data vydání. S The Occupation počítejte 9. října na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: Velká Británie adventura first person investigativní žurnalistika

Zdroje: AllGamesDelta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.