zavřít

Oculus VR zveřejnil tipy, jak virtuální realitu rozšířit na celou místnost

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Uživatelé VR systému Oculus Rift nejspíš vědí, že se oproti konkurenčnímu HTC Vive musí smířit s některými limity. Rift má například na rozdíl od Vive daleko větší problémy s technikou "Roomscale", která přetvoří celou místnost v herní zónu, po níž se můžete procházet. Pokud si však k Oculusu zakoupíte jeden senzor navíc a budete tak mít dohromady tři, můžete si "Roomscale" experimentálně vytvořit. A vývojáři z Oculus VR se v sérii čtyř článků podělili o pár triků, jak zařídit, aby to všechno fungovalo. 

První část plná popisných obrázků se zabývá přesným umístěním třetího senzoru v rámci místnosti. Druhá pak zkoumá problémy, které můžou při přidání třetího senzoru nastat. Je totiž možné, že vaše USB nezvládne hromadu dat proudících sem a tam. Řešení? Připojte dva senzory do rychlejšího USB 3.0 a jeden do pomalejšího USB 2.0. Vyhnete se tak nepříjemnému přetížení, které poškozuje schopnost senzorů vás úspěšně zaměřit. 

usb

Třetí díl se zaobírá složitější konfigurací senzorů pomocí Správce zařízení v případě, že metoda 2x USB 3.0 + 1x USB 2.0 nefunguje tak, jak byste si představovali. No a finální příspěvek vám napoví, jaké další příslušenství by se vám mohlo hodit. Když například chcete jeden ze senzorů připevnit na zeď, bude se vám hodit prodlužovačka USB kabelu. Pro uživatele s přístupem k 3D tiskárně tu je možnost vytvořit si vlastní držák na stěnu. A pokud máte stále ještě problémy se špatným zaměřováním, mohli byste zkusit doporučené USB karty.  

Všechny zmiňované návrhy a doporučení nejsou žádnou zárukou, že vám Roomscale na Oculus Rift pojede bez nejmenších problémů - nutně musíte počítat s limity systému. Rozhodně je ale dobré vidět, že Oculus VR tomuhle problému věnuje pozornost. 

Tagy: virtuální realita oculus rift

Zdroje: Oculus VR

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.