zavřít

LEAVES – The Journey připomíná hry od Amanity a zavede vás do země Ovocňáčků

PC

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Logická adventura LEAVES – The Journey svým specifickým grafickým stylem využívajícím skutečné materiály spolu s prazvláštními kreslenými kreaturkami na první pohled připomíná třeba Samorost 3 nebo jiná díla studia Amanita Design. Ve skutečnosti se ale jedná o projekt německého studia ZAR21 vedeného malířkou, sochařkou a grafickou designérkou Eve Nohlovou. Podíváte se v něm do pohádkové země Mononino, v níž malý nárůdek Ovocňáčků poztrácel listy ze svého životadárného stromu. A vy je pro ně musíte získat zpátky.

Připravte se na spoustu tradičních hádanek, hlavolamů, klikání a objevování pravidel tohoto podivného světa. Musíte sbírat informace s vodítky a následně z nich poskládat řešení výzev či miniher, protože pokud to neuděláte, Ovocňáčkové jsou v pytli. A to si rozhodně nechcete vzít na svědomí, zvlášť když to vypadá, že za jejich ztrátu nějakým způsobem můžete vy sami a váš nečekaný příchod do země Mononino.

LEAVES – The Journey vyšla včera a na Steamu ji pořídíte za 8 euro, ovšem vězte, že jde pouze o první část širšího příběhu. Ta druhá, finální, vyjde poněkud bizarně už za týden, 14. března. Jmenuje se LEAVES – The Return a pojednává o další velice podobné katastrofě. Ovocňáčkové se sice přestěhovali na jiný strom, ale vítr jim zase odfoukl všechno listí, a to je opět potřeba posbírat. Takže pokud se vám první díl zalíbí, hned za rohem na vás čeká další surrealistické dobrodružství.

Tagy: adventura logická pohádka

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.