zavřít

LEAVES – The Journey připomíná hry od Amanity a zavede vás do země Ovocňáčků

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Logická adventura LEAVES – The Journey svým specifickým grafickým stylem využívajícím skutečné materiály spolu s prazvláštními kreslenými kreaturkami na první pohled připomíná třeba Samorost 3 nebo jiná díla studia Amanita Design. Ve skutečnosti se ale jedná o projekt německého studia ZAR21 vedeného malířkou, sochařkou a grafickou designérkou Eve Nohlovou. Podíváte se v něm do pohádkové země Mononino, v níž malý nárůdek Ovocňáčků poztrácel listy ze svého životadárného stromu. A vy je pro ně musíte získat zpátky.

Připravte se na spoustu tradičních hádanek, hlavolamů, klikání a objevování pravidel tohoto podivného světa. Musíte sbírat informace s vodítky a následně z nich poskládat řešení výzev či miniher, protože pokud to neuděláte, Ovocňáčkové jsou v pytli. A to si rozhodně nechcete vzít na svědomí, zvlášť když to vypadá, že za jejich ztrátu nějakým způsobem můžete vy sami a váš nečekaný příchod do země Mononino.

LEAVES – The Journey vyšla včera a na Steamu ji pořídíte za 8 euro, ovšem vězte, že jde pouze o první část širšího příběhu. Ta druhá, finální, vyjde poněkud bizarně už za týden, 14. března. Jmenuje se LEAVES – The Return a pojednává o další velice podobné katastrofě. Ovocňáčkové se sice přestěhovali na jiný strom, ale vítr jim zase odfoukl všechno listí, a to je opět potřeba posbírat. Takže pokud se vám první díl zalíbí, hned za rohem na vás čeká další surrealistické dobrodružství.

Tagy: adventura logická pohádka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.