zavřít

Jaká tajemství skrývá opuštěná vikinská vesnice? Odpoví na to adventura The Frostrune

iPad Android PC

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Píše se rok 965 a vy se ve své loďce plavíte někde v norských vodách. Zničehonic vás zastihne prudká letní bouře a vaše plavidlo končí v hlubinách. Vy jste však milosrdnými vlnami odneseni až na břeh opuštěného ostrova… který ale až donedávna opuštěný nebyl. Kam se poděli všichni obyvatelé blízké vesničky? A proč se vám zjevuje duch jakési ženy? To vám prozradí point-and-click adventura The Frostrune, jež vás zanese přímo do historicky přesné verze staré Skandinávie.

Nečekejte žádné berserky s rohy na přilbách a obouručními sekerami, The Frostrune se zaměřuje na civilnější záležitosti: dle archeologických vzorů rekonstruované předměty běžné potřeby, pečlivě vymodelovanou architekturu, ale taky oživlé mýty a legendy. Všechny postavy dokonce mluví skutečnou starou norštinou. Ručně kreslený atmosférický zážitek tak netradičně nebude mít nic společného s drsným vousatým krveprolitím a zaměří se spíš na poetickou stránku fjordů, hor a hvozdů, v nichž se skrývá tajemné nebezpečí, proti kterému by vám sebesilnější štítová hradba byla stejně k ničemu.

Několikahodinové sbírání předmětů, řešení hádanek a vzdychání, jak je to celé pěkné a autentické, si můžete kromě PC užít taky na mobilních zařízeních. Na Steamu a Humble Store vás The Frostrune vyjde na 10 €, App Store a Google Play ji nabízejí za polovic.

Tagy: Norsko středověk adventura vikingové

Zdroje: Steam,IndieGames

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.