zavřít

Jaká tajemství skrývá opuštěná vikinská vesnice? Odpoví na to adventura The Frostrune

iPad Android Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Píše se rok 965 a vy se ve své loďce plavíte někde v norských vodách. Zničehonic vás zastihne prudká letní bouře a vaše plavidlo končí v hlubinách. Vy jste však milosrdnými vlnami odneseni až na břeh opuštěného ostrova… který ale až donedávna opuštěný nebyl. Kam se poděli všichni obyvatelé blízké vesničky? A proč se vám zjevuje duch jakési ženy? To vám prozradí point-and-click adventura The Frostrune, jež vás zanese přímo do historicky přesné verze staré Skandinávie.

Nečekejte žádné berserky s rohy na přilbách a obouručními sekerami, The Frostrune se zaměřuje na civilnější záležitosti: dle archeologických vzorů rekonstruované předměty běžné potřeby, pečlivě vymodelovanou architekturu, ale taky oživlé mýty a legendy. Všechny postavy dokonce mluví skutečnou starou norštinou. Ručně kreslený atmosférický zážitek tak netradičně nebude mít nic společného s drsným vousatým krveprolitím a zaměří se spíš na poetickou stránku fjordů, hor a hvozdů, v nichž se skrývá tajemné nebezpečí, proti kterému by vám sebesilnější štítová hradba byla stejně k ničemu.

Několikahodinové sbírání předmětů, řešení hádanek a vzdychání, jak je to celé pěkné a autentické, si můžete kromě PC užít taky na mobilních zařízeních. Na Steamu a Humble Store vás The Frostrune vyjde na 10 €, App Store a Google Play ji nabízejí za polovic.

Tagy: Norsko středověk adventura vikingové

Zdroje: Steam,IndieGames

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.