zavřít

HD verze Resident Evil 0 poprvé vychází pro PC (a PlayStation i Xbox konzole)

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Datum vydání autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Strašit a děsit hráče dnes nezačne pouze nemohoucnost postav v Darkest Dungeon, ale též zombíci, hádanky a strašlivá zjištění o experimentech Jamese Marcuse v HD verzi Resident Evil 0. Vůbec poprvé je hra ode dneška dostupná na Steamu i pro PC, ale digitální verzi si mohou pořídit i majitelé PS4, PS3, Xbox  360 a Xbox One. Co je v remasteru příběhového prequelu RESI 1 čeká a nemine, naznačuje video i obrázky, ale hráči původní verze z Gamecube, potažmo prvního remasteru pro Wii moc dobře vědí, že nic dobrého. RESI 0 byla schválně designovaná s tím, aby byla obtížnější než jednička (a zbylé díly). HD verze RESI 0 navíc krom obvyklých úprav grafiky přináší i jeden velmi zajímavý mód navíc.

PC, PS4 a Xbox One verze Resident Evil 0 nabídnou rozlišení 1080p, volitelný formát obrazu 4:3 nebo 16:9, remasterovaný prostorový 5.1 zvuk a volbu mezi klasickým (tank) nebo novým způsobem ovládání, kdy postava pokračuje v pohybu stejným směrem bez ohledu na změnu úhlu kamery.

Hvězdami boje proti hordám zombíků v RESI 0 je Rebecca Chambers a uprchlý odsouzenec Billy Coen, které dohromady svede nehoda helikoptéry Bravo týmu a něčím neznámým zastavený vlak Ecliptic Express, ve kterém je vstříc exekuci převážený právě Billy. A když se ti dva dají dohromady, čeká je víceméně klasická RESi hratelnost v podobě soubojů, lekaček, řešení hádanek atd. Zejména souboje jsou ale opravdu o fous obtížnější – však uvidíte sami.

Nejzajímavější skutečnou novinkou RESI 0 remasteru je Wesker mód, který se zpřístupní po dokončení hlavní kampaně. Billyho nahradí ikonický Albert Wesker, Rebecca se převleče do černého oblečku a oba dva čeká celá příběhová kampaň ještě jednou – podstatný rozdíl je ale v tom, že Albert disponuje superschopnostmi, které získal po svém sblížení s T-Virem v dalších RESI hrách. Umí se třeba sakra rychle pohybovat nebo likvidovat zombíky laserem.  A pokud mě paměť neklame, v žádné jiné RESI hře tohle možné nebylo. Uvidíme, jestli to stojí za hřích – recenze HD verze RESI 0 je na cestě.

Digitální verze jsou/budou dostupné od dnešního dne, krabicová verze v podobě kompilace s HD verzí první Resident Evil hry bude k mání od 22. ledna.

Tagy: Resident Evil (série) horor akční third person

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.