zavřít

Half-Life 2 oficiálně odloženo na Vánoce

- Datum vydání autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Magazín ShackNews obdržel oficiální stanovisko společnosti Valve Software ohledně jejich nadcházející FPS s názvem Half-Life 2.

Ta skutečně nevyjde v původně uváděné 30. září, ale později až v období okolo Vánoc, přičemž žádné bližší datum nebylo udáno. Není to žádným velkým překvapením, protože všechny dosavadní indicie to naznačovaly a kdyby měla hra vyjít poslední zářijový den, musela by být oficiálně prohlášena za hotovou zhruba v půlce měsíce, což se nestalo.

Některé herní webzíny už lehce s humorem komentují situaci tak, že navíc nebylo ani sděleno, které Vánoce tímto byly míněny. HomeLAN dokonce před chvílí zveřejnil deset vtipných důvodů, které mohly vést k odložení tolik očekávané hry, kde důvod číslo jedna je ten, že Valve čekají, až vyjde Duke Nukem Forever. Jiným může být podle HomeLANu i to, že president Bush potřebuje Source engine k vyřešení iráckého problému ;)

O reálných důvodech odkladu můžeme pouze spekulovat. Nejpravděpodobnější se mi (=jd) jeví varianta, že Valve asi chtějí nejprve uvést na trh dlouho odkládané Counter-Strike: Condition Zero a až teprve poté (nejlépe s několikatýdenním odstupem) Half-Life 2. Pokud by to udělali obráceně, první jmenovaná hra by se tolik neprodala - myšleno v obou smyslech, tedy jak počtem prodaných kusů, tak zaniknutím vedle atraktivnější konkurence. Za zmínku také stojí to, že jsme dosud neslyšeli takřka žádné bližší informace o multiplayeru, který teoreticky ještě nemusí být úplně vyladěn, protože se většinou připravuje až koncem vývoje každé hry.

Další příčinou mohou být vleklé problémy s často nefunkčním distribučním systémem Steam, který bude (společně s verifikováním sériového čísla) použitý jako jedna z cest, kudy se má plná verze šířit (info), nebo nutné optimalizace pro grafické karty nVidia, aby na nich hra nějak rozumně běžela (info). Jestli jste tedy plánovali nákup nové grafické karty už nyní, možná s tím raději ještě chvíli počkejte nebo si později zkuste oficiální benchmark, který má být k dispozici 30. září. Nicméně už nyní se můžete přidat k stovkám lidí, kteří si Half-Life 2 předobjednali z Tiscali GameShopu (1099 Kč).

zdroj: ShackNewsHomeLAN

korgull&jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.