zavřít

Expeditions: Viking vyjde koncem dubna a bude ukecanější, než se čekalo

Windows

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Dánské studio Logic Artists oznámili definitivní datum vydánístrategického RPG Expeditions: Viking, které je duchovním nástupcem Expeditions: Conquistador. Po prvním odkladu se čekalo, že hra vyjde v prvním čtvrtletí tohoto roku, nakonec se ještě trochu zpozdí, takže plnou verzi dostanete do rukou 27. dubna. Důvodů pro zpoždění je hned několik včetně mnohem rozsáhlejšího scénáře než se původně počítalo.

Producent Ali Emek vysvětluje: „Expeditions: Viking má větvený systém dialogů, který reaguje na hráčské volby. Původně jsme čekali, že počet slov ve scénáři bude mít 200 tisíc slov, ale nakonec jsme se rozhodli jej rozšířit o dalších 80 tisíc. To poskytne hráčům víc možností a voleb během postupu příběhem.“

Více času se promítlo i do lokalizace, kdy hra kromě angličtiny vyjde i v němčině, ruštině, polštině a francouzštině. Navíc měli větší prostor pro testování jednotlivých herních prvků. „Naši testeři z poslední uzavřené bety nám poskytli spoustu užitečných postřehů, a posun vydání nám umožní v posledních týdnech pracovat na chybách, které hráči při betatestu nahlásili.“

Základem Expeditions: Viking jsou pořád tahové souboje a správa posádky. Nicméně, tentokrát se podíváte jako vikinský válečník a velitel kromě Skandinávie také do Anglie, kterou můžete plenit, drancovat, nebo s ní prostě jen obchodovat. To je jen na vás. Stejně důležité jako souboje jsou právě i rozhovory – ostatně, mluvit půjde i během bitvy, a pokud máte dost vysoké některé vlastnosti, můžete získat nečekaného spojence či přímo trvalého člena bandy, kteří by měli být vlastně tím nejdůležitějším.

Každý bojovník a společník má vlastní osobnost, což ovlivní váš vztah k nim. K většině vašich následovníků se váží i nepovinné příběhové úkoly, které je možné plnit, a posilovat jak váš vztah s danými hrdiny, ale třeba i jejich schopnosti. Počítejte ale s tím, že každý z nich má určitý systém morálních hodnot, a pokud se s nimi vaše činy neslučují, mohou vám dát vale.

Kromě správy vaší nájezdnické (či obchodní) bandy se musíte starat i o svou vesnici v Dánsku, která vám bude sloužit jako zimní základna. Důležitější se ale zdají být výlety do Anglie, kde dojde nejen na boj, ale právě i na vyjednávání. Frakcí je zde mnoho a vy můžete jít na ruku třeba Piktům, což vám ale znepřátelí Northumbrii apod. Prostě, Expedition: Viking vypadá jako vylepšená, propracovanější a nefunkčních prvků zbavená verze Conquistadora.

Tagy: strategie RPG vikingové

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.