zavřít

Epocylipse the Afterfall je postapokalyptické RPG, v němž stárnete

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Ať už se jeho ostatní kvality ukážou být jakékoli, chystané RPG Epocylipse the Afterfall se rozhodně může pyšnit hodně podivným a špatně vyslovitelným jménem. Ale proč by ne? Dnes je koneckonců potřeba co nejkřiklavěji vyčnívat z davu, zvlášť když vyvíjíte další z řady her zabývajících se bojem o přežití v postapokalyptické společnosti. Ve světě Epocylipse za všechno může asteroid. 

Přiletěl, praštil do země, a vida, lidstvo se rozdělilo do znepřátelených frakcí a počalo se navzájem masakrovat. Systém se zhroutil, zavládlo právo silnějšího, a tak dále. Stará technologie stále existuje, ale stejně jako na džíp s plasmovým kulometem můžete snadno natrefit na divocha, co se vás pokusí propíchnout dřevěným kopím.

Vším tím chaosem se protlouká vaše postava, buď sama, nebo ve skupině kamarádů, nebo dokonce na serveru plném hráči ovládaných dobrodruhů. Tak či tak, hlavním cílem je přežít, a k tomu je potřeba si nahrabat vybavení, zásoby i zbraně. K řešení všech možných problémů prý můžete přistupovat zcela podle své vlastní vůle a hra vás v žádném případě nebude tlačit do vraždění tuctů nepřátel v rámci svého tahového bojového systému.

A ještě jeden důležitý detail. Pokud zemřete, je to konečná, žádný respawn vás nečeká. Přitom vás o život kromě nepřátelské kulky nebo rány pazourkem může připravit i ten největší zabiják ze všech – čas. Postupně totiž stárnete, což má negativní vliv nejen na vaše atributy a vzhled, ale i na schopnost zůstat naživu do konce všech věků. Budete si proto muset najít dědice, jemuž předáte všechno, co jste si v životě naspořili.

Kromě raných konceptuálních výkresů zatím nikdo neví, jak přesně bude hra vypadat. Sice jde o adaptaci stolní hry, ale autoři z Razor Edge Games slibují kompletní 3D prostředí s různými úhly kamery, na jehož součást – futuristický bar – se můžete podívat i v prvním traileru přímo ze hry. Epocylipse the Afterfall by měla vyjít na konci letošního roku. 

Tagy: RPG post-apo

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.