zavřít

Chystá se pokračování japonské hororové klasiky Yume Nikki

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

O kolika hrách, které by se daly po právu označit jako kultovní, jsem v životě neslyšel? Řekl bych, že jich budou minimálně desítky, a velké procento se jistě zrodilo pod vlajkou s vycházejícím sluncem. To je případ Yume Nikki, víc než deset let starého nezávislého hororu zhotoveného v RPG Makeru, který se v únoru dočká podobně znepokojivého pokračování jménem Yume Nikki: Dream Diary.

Původní hra, kterou si můžete zdarma zahrát na Steamu, pojednává o dívce jménem Madocuki, která se straní vnějšího světa a odmítá vyjít ze svého pokoje. Její jedinou zábavou je televize ukazující stále stejný program, konzole s jednou hrou… a pak sny.

Když hrdinka usne, vnoří se do surrealistického světa plného nejrůznějších podivností. Je tu neonové bludiště, svět posetý číslicemi, krajina plná kusů lidských těl, a tak dále. Vaším úkolem je tohle bizarní okolí prohledat a najít 24 různých předmětů, zatímco vás honí dívky se zobáky místo úst. Absence dialogu nebo konkrétní motivace jen podkresluje znepokojivou atmosféru.

Tak ukecaný a informativní trailer jsem už dlouho neviděl.

Yume Nikki: Dream Diary bude stavět na stejných základech jako její předchůdce, ale hodlá celý zážitek obohatit o vliv “nedávných nezávislých kolosů”, například vynikající Undertale. Na vývoji se navíc kromě studia Kadokawa podílí i původní tvůrce Kikiyama, a v pokračování byste tak měli vidět i dávné koncepty, které se do Yume Nikki nedostaly.

Jak tohle “kolaborativní vyjádření nejvyššího respektu” dopadne, to se ukáže 23. února. Hra vyjde na Steamu za 20 dolarů.

Tagy: surrealismus horor remake japonské hry

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.