zavřít

Česko-slovenská VR hra Beat Saber už je na PlayStationu

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Zatímco na Steamu se stále musíte spokojit „jen“ s early accessem hudební hry Beat Saber pro virtuální realitu, v případě PlayStationu 4 vás rovnou čeká plnohodnotný zážitek s časově exkluzivními písničkami. Pokud máte PS VR, moc lepších a zajímavějších her pro tuhle (a vlastně i ostatní) virtuální realitu asi nenajdete.

Beat Saber je v předběžném přístupu na Steamu od letošního května a prakticky od počátku se těší obrovské slávě. Jako důkaz by vám mělo stačit tamější hodnocení od téměř sedmi tisíc hráčů, kterému do magických 100 % chybí pouhé tři bodíky. A to je v případě počítačové verze ještě spousta obsahu teprve na cestě.

Plná verze hry na PlayStationu je bohatší o několik písniček, nové módy, a dokonce i kampaň, kdybyste náhodou potřebovali důvod neustále se k Beat Saberu vracet a pokračovat kupředu. Nejenom z těchto důvodů si za PS4 verzi připlatíte 10 eur oproti PC verzi.

Na druhou stranu nemůžete počítat se srovnatelnou podporou modifikací, které se v případě Steam verze starají o různá vylepšení včetně multiplayeru (na kterém se ale pracuje i oficiálně). Rovněž do hry nedostanete své písničky, takže jste odkázaní na oficiální seznam, který se v budoucnu snad rozroste.

Ku příležitosti vydání tohoto jedinečného zážitku na VR jsme si včera do Fight Clubu pozvali jednoho z tvůrců Beat Saberu – Vladimíra Hrinčára. Ten se s námi podělil o opravdu mnoho zajímavých informací od samotného vývoje, přes komunikaci se Sony, jejich prezentaci na E3, až po plány do budoucna.

Tvůrci ze studia Beat Games zároveň rozjeli svůj vlastní živý Stream na YouTube, kde hodinu a půl odpovídali na zvídavé dotazy diváků. Z Q&A vyplynula například informace o chystaných DLC s novými písničkami, což bylo rovněž předmětem naší debaty.

PC verze je stále bez data vydání, ale prý by nemělo být zas tak daleko. Za sebe držím tvůrcům i projektu palce, i když už je moc nepotřebují.

Tagy: virtuální realita hudební světelný meč

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.