zavřít

Česká retro střílečka Intrude vypadá jako Wolfenstein 3D z budoucnosti

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

„Retro střílečka z pohledu první osoby“ už je trochu unavený pojem. Všechny možné tituly jako Shadow Warrior, Doom a do jisté míry i Wolfenstein: The New Order si bezpochyby berou spoustu inspirace ze starých dobrých FPS legend, ale zároveň je na nich vidět nezadržitelný pokrok v rámci technologie a mechanik. Tím se zásadně liší od nedávno vydané old-school akce Intrude, která si výše zmiňované označení rozhodně zaslouží. Navíc za ní stojí Čech Michal Kruba.

Tahle nenápadná hříčka jako by z oka vypadla Wolfovi 3D, akorát tedy bez blonďatých nacistů a Hitlerových portrétů. Místo hradu se octnete v jakési základně budoucnosti, která, přiznejme si, často vypadá jako hrad. Nehledě na svou vizuální podobu je to každopádně pořádně nebezpečné místo, obsazené po zuby ozbrojenou soukromou armádou. A vaším úkolem je zastřelit všechno a všechny.

Hra nabízí 15 úrovní, 3 různé herní módy a velmi explozivní sadu zbraní, které můžete využít při svém honu za tajemným signálem uvnitř základny. Nějaká velká překvapení od Intrude radši neočekávejte – už jen z toho důvodu, že hra pro instalaci na váš harddisk vyžaduje dost neuvěřitelných 30 MB volného místa. V době, kdy se instalační složky velkých her pohybují v mnoha desítkách gigabytů, je to vpravdě anachronistické zjevení.

Což samozřejmě v žádném případě neznamená, že půjde o špatnou hru. Akce na první pohled vypadá svižně, projektily nepřátele zasahují s uspokojivým dopadem a po mapách zjevně budou kromě povinných lékárniček a krabic s náboji rozesety také bonusy a tajemství. Pokud máte náladu na trochu opravdového retra, Intrude by mohla být hra právě pro vás. Na Steamu ji seženete za 6 eur.

Tagy: akční střílečka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.