zavřít

Call of Cthulhu vyjde den před Halloweenem

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Tak to vypadá, že se v období letošního Halloweenu a Dušiček budeme mít u čeho děsit. Dorazí totiž první ze dvou očekávaných detektivek pohrávajících si s příčetností hlavních hrdinů ve světě prastarých bytostí, kterým vdechl život spisovatel H. P. Lovecraft před dávnými časy. Hororovou adventuru Call of Cthulhu očekávejte 30. října.

Tvůrci z Cyanide Studio, případně jejich vydavatelský partner Focus Home Interactive, musejí být buď velmi odvážní, nebo naprosto šílení. Jít s kůží na trh pouhé čtyři dny po vydání pravděpodobně nejočekávanější hry roku Red Dead Redemption II, to chce mít opravdu nervy ze železa. Pravda, cílovka je samozřejmě jiná a na Call of Cthulhu se také těší spousta hráčů.

Jenže o kovbojce se nebude mluvit jen pár dní po jejím říjnovém vydání, ale budou to týdny, možná i měsíce. Call of Cthulhu si pravděpodobně neukrojí takovou pozornost, jakou by si možná zasloužila. Já sice neměl na E3 možnost si ji vyloženě osahat (na rozdíl od Martina loni na Gamescomu), ale prezentovaná ukázka s detektivními prvky ukazovala zajímavé mechanismy a dobrou atmosféru.

Osobně se víc těším na „konkurenční“ The Sinking City, které jsem sice také nemohl hrát, ale tenhle kousek ve mně zanechal opravdu hluboké dojmy. Call of Cthulhu si nicméně chci vyzkoušet, pokud se tedy ve zmiňovaném období najde alespoň malé časové okno. Hru si už můžete předobjednat na Steamu za 40 eur.

Call of Cthulhu

Call of Cthulhu

Call of Cthulhu

Tagy: stealth horor akční RPG adventura first person detektivka cthulhu otevřený svět

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.