zavřít

Budovatelská survival strategie Life is Feudal: Forest Village přešla do plné verze

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Nezávislé studio Bitbox před ani ne dvěma lety vydalo finální verzi MMO hry Life is Feudal: Your Own. V té jste ideálně ve skupině několika přátel prožili opravdu hardcore survival zážitek, kde jste si nemohli jen tak postavit příbytek, ale museli jste srovnat terén, vyrobit prkna, upéct cihly atd. Společnými silami desítek hráčů mohla vznikat města, kde si každý našel své zaměstnání. A teď se po pobytu v early accessu připomíná nový titul z rodiny Life is Feudal, tentokrát s přízviskem Forest Village.

Forest Village od nového indie studia Mindillusion (Bitbox je tentokrát v roli vydavatele) ale má s původním konceptem jen několik společných prvků. Nová Life is Feudal je totiž strategií se silnými survival prvky a nejblíže se tak podobá malému titulu Banished. Z klasického pohledu shora dostáváte kontrolu nad pár vesničany, které zásobíte různými úkoly – tady mi srovnej půdu pro základy (ano, to zůstalo), tady bude pole, tuhle louku obežeň plotem pro dobytek.

V jádru hry je původní Life is Feudal silně cítit. Důraz na realitu je tu kladen na každé zrnko půdy. Nejen že můžete pěstovat a chovat nepřeberné množství plodin a zvěře, ale musíte se o ně i patřičně starat. Každá plodina roste v jiném období, potřebuje jiné hnojivo a jinou míru vláhy. V parných dnech musíte zalívat, zatímco v přívalových deštích necháváte vykopat odvodňovací strouhy. Dobytek by měl být hlídán lovci před predátory.

I práce s přírodními zdroji reaguje adekvátně na lidskou ruku. Když budete moc často lovit v nejbližším lese, zvěř se jednoduše stáhne dál, což může vést k hladomoru. Odlesňováním se zase můžete připravit o důležité plodiny.

Počasí má obrovský vliv na vaše občany. Kdo nemá přístřeší, může snadno nastydnout a šířit nákazy. Blesky za temných bouřek rozsvěcí dřevěné chatrče, pokud je zrovna nerozpráší tornádo. Zimy jsou možná vůbec nejkrušnější – nic neroste, a kdo nemá oblečení, jara se nedočká. Obyvatelé přitom nejsou necitlivé zombie a všechny tyto události na ně mají pořádný vliv. Kdo se necítí dobře, nemá náladu na rozšiřování svého pokolení, což způsobí stagnaci vašeho rozvoje.

Byť je Life is Feudal: Forest Village primárně strategická záležitost, je zde možnost přepnout se do libovolného občana a v jeho kůži prozkoumat blízké okolí nebo si jen tak užít krásu vašeho snažení. Tuto možnost využijete i ve chvíli, kdy je váš skot v ohrožení vlky. Jednoduše se přepnete do lovce a svým lukem situaci snadno vyřešíte.

Zdá se, že Forest Village přebírá realistické pojetí svého předchůdce, ale podává ho v mnohem přijatelnější formě. Hra je dostupná pouze na Steamu za 22.99€, kde má zatím smíšené pocity z recenzí, což může být způsobeno nedotaženým early accessem.

Tagy: středověk strategie survival

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.