zavřít

Battlefield 2142 se vrací ve fanouškovském Revive projektu

Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC NGage

- Datum vydání autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Zatímco konkurence v podobě série Call of Duty se v budoucnosti uchytila, Battlefield letos zamíří opačným směrem. Mnozí si ale jistě vzpomenou na to, že nějakých deset let nazpátek se do budoucnosti podívali i v DICE s Battlefield 2142. Futuristický díl je sice oficiálně už mimo provoz, ale k dispozici je fanouškovská předělávka, která války budoucnosti vrací.

Oficiálně se online brány hry uzavřely v roce 2014 poté, co padla služba GameSpy, od té doby se ale ještě dalo hrát na omezených a komunitou řízených řešeních, komplexní péče však hře pochopitelně chyběla. Skupina fandů se ale rozhodla vrátit tomuto titulu (a mimo jiné i druhému dílu série) zašlou slávu. Nakolik se jim to podařilo, to už můžete na oficiálních stránkách projektu Revive vyzkoušet sami.

Projekt je ke stažení zdarma a a je jasné, že se momentálně tvůrci pohybují přinejlepším na hraně přípustnosti v mezích zákona, oficiální cestou se však Battlefield 2142 hrát nedá a projekt jménem Battlefield 2142 Revive tak představuje tu jedinou příležitost, jak si v rámci série zahrát bitvy až pro 64 hráčů ve sci-fi prostředí a vůbec přitom nějaké spoluhráče potkat.

Těžko samozřejmě odhadovat, jak dlouho tento projekt poběží a zda si na něj v brzké době neposvítí právníci EA. Pokud by se ale brány serverů měly opětovně uzavřít, tak by to byla určitě (opět) škoda – už jen pro ten pohled do minulosti a pro srovnání, jakou cestu dokázala tato válečná mašinérie ujít.

Tagy: Battlefield (série) sci-fi FPS válečná

Zdroje: PCGamesN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.