zavřít

Adventura Thimbleweed Park vyjde na PC a Xbox One koncem března

Windows MAC Xbox One Linux

- Datum vydání autor: Adam Homola Komentáře: 0

Po dvou letech vývoje se Thimbleweed Park blíží na virtuální poličky obchodů. Adventura klasického střihu s veterány Ronem Gilbertem a Gary Winnickem v čele. Pánové, kteří se nemalou měrou podíleli na Monkey Islandu a Maniac Mansionu se po letech vrací s adventurou, jejíž vývoj zaplatili sami hráči. Ta vyjde na Windows, Mac, Linux a Xbox One 30. března.

Thimbleweed Park se točí kolem vraždy, kdy najdete jedno rozpixelované tělo pod mostem. Pak se podíváte ještě do strašidelného hotelu, opuštěného cirkusu, vyhořelé továrny na polštáře a dalších lokací, které ve hrách zase tak často nevídáte. A zjistíte, že v městečku, kde nežije ani stovka lidí, je to tělo pod mostem vlastně váš poslední problém.

Projekt Thimbleweed Park se v roce 2014 objevil na Kickstarteru, kde si Gilbert s Winnickem řekli o 375 tisíc dolarů, aby nakonec vybrali přes 600 tisíc dolarů. Crowdfundingová kampaň se tak dočkala svého úspěšného završení, stejně jako se ho dočká už za nedlouho i sama hra. 

Později se počítá i s vydáním verzí pro Android a iOS, ale jejich datum vydání zatím neznáme. Stejně tak jsou ve hvězdách i další platformy, na které by vývojáři chtěli Thimbleweed Park vydat, ale zatím prý nemohou nic oznámit ani slíbit.

Tagy: adventura 2D Point-and-click

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.