zavřít

Adventura Thimbleweed Park vyjde na PC a Xbox One koncem března

PC MAC Xbox One Linux

- Datum vydání autor: Adam Homola Komentáře: 0

Po dvou letech vývoje se Thimbleweed Park blíží na virtuální poličky obchodů. Adventura klasického střihu s veterány Ronem Gilbertem a Gary Winnickem v čele. Pánové, kteří se nemalou měrou podíleli na Monkey Islandu a Maniac Mansionu se po letech vrací s adventurou, jejíž vývoj zaplatili sami hráči. Ta vyjde na Windows, Mac, Linux a Xbox One 30. března.

Thimbleweed Park se točí kolem vraždy, kdy najdete jedno rozpixelované tělo pod mostem. Pak se podíváte ještě do strašidelného hotelu, opuštěného cirkusu, vyhořelé továrny na polštáře a dalších lokací, které ve hrách zase tak často nevídáte. A zjistíte, že v městečku, kde nežije ani stovka lidí, je to tělo pod mostem vlastně váš poslední problém.

Projekt Thimbleweed Park se v roce 2014 objevil na Kickstarteru, kde si Gilbert s Winnickem řekli o 375 tisíc dolarů, aby nakonec vybrali přes 600 tisíc dolarů. Crowdfundingová kampaň se tak dočkala svého úspěšného završení, stejně jako se ho dočká už za nedlouho i sama hra. 

Později se počítá i s vydáním verzí pro Android a iOS, ale jejich datum vydání zatím neznáme. Stejně tak jsou ve hvězdách i další platformy, na které by vývojáři chtěli Thimbleweed Park vydat, ale zatím prý nemohou nic oznámit ani slíbit.

Tagy: adventura 2D Point-and-click

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.