zavřít

Adventura Herald vás v půlce února vezme do koloniálních dob

Windows

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Holandský tým Wispfire po více než dvou letech vývoje vydá svou příběhovou adventuru Herald, která se odehrává na palubě titulní lodi. Zde se ocitnete v roli Devana Rensburga, stevarda, který byl vychovaný v Protektorátu (místní obdoba Velké Británie), ale pochází z kolonií, kam Herald i pluje. Základem hratelnosti pak je interakce s jednotlivými pasažéry a větvení děje na základě vašich rozhodnutí.

Tvůrci využili alternativní historii, aby mohli veškerou koloniální moc soustředit do rukou fiktivního Protektorátu. Pro zápletku hry je právě vztah kolonie a koloniální mocnosti klíčový, protože se promítne jak do osoby Devana, tak i dalších lidí na palubě Heralda. Píše se rok 1857, otázka kulturního původu je stále významnější, stejně jako počínající ženská emancipace.

Klasická klikací adventura bude doplněná větvenými dialogy, které vás povedou k jednomu z několika konců. Je jen na vás, koho si znepřátelíte, s kým se spojíte a jak se postavíte k faktu, že Devan je Ind, ale narozený a vychovaný v Protektorátu a tedy vlastně hledá kam patří. Hlavní postavy a jejich motivy představuje nové video, které se zaměřuje na několik dabérů a témata, jimž se hra  věnuje.

První dvě kapitoly Herald vyjdou 16. února na Steamu a Humble Store za 10 eur, přičemž později vyjdou další dvě kapitoly, které si půjde přikoupit, pokud vás styl hry a samotný příběh zaujmou. Rozhodně počítejte s tím, že hra bude notně upovídaná, třináct dabérů mezi sebou nahrálo na tři tisíce řádek textu a celý příběh bude stát především na dialozích a vašich volbách. Herald tak vypadá jako velmi nadějný experiment, který se pohybuje na hranici mezi vizuálním románem a adventurou a především zpracovává zajímavé téma.

Tagy: adventura historická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.