Z RPG od Obsidianu se stal nejúspěšnější herní Kickstarter projekt
zdroj: tisková zpráva

Z RPG od Obsidianu se stal nejúspěšnější herní Kickstarter projekt

16. 10. 2012 15:30 | Byznys | autor: Petr Poláček |

Adventurní projekt od Tima Schafera a jeho týmu Double Fine přišel o stupínek vítězů, když jej na pozici nejúspěšnější herní Kickstarter kampaně vystřídalo old school RPG Project Eternity od vývojářů z Obsidian. Zatímco Schafer a spol. vybrali na svou, prozatím nekonkrétní, adventuru 3 336 371 dolarů, Obisidani na svou velmi konkrétní představu izometrického RPGčla vybrali v této chvíli 3 469 728 dolarů -  a to do konce KS kampaně zbývá ještě celých 12 hodin, takže překonání 3,5 milionové mety je asi více než jisté a bůhví, kam to celé ještě dojde.

To znamená, že se s největší pravděpodobností dočkáme druhého velkého města, jehož přidání je spojeno právě s překonáním hranice 3,5 milionu dolarů. Navíc je možné, že tvůrci narychlo pro poslední hodiny kampaně vytvořit ještě další cíle k překonání – nebo rozšíří řadu přídavků, která už tak je dost dlouhá.

Na základě toho, jakou jste do projektu vložili investici, si za příplatek můžete doobjednat audio book románu od Chrise Avelloneho, digitální verzi herní příručky či knížky o herním světě Project Eternity. Za pár šupů k vaší původní investici si ale můžete doobjednat i audio CD se soundtrackem, podložku pod myš, nějaká ta trička, hrací karty a tak dále a tak dále. Přehled všech přídavků najdete za tímto odkazem, a pokud jste ještě na projekt nepřispěli, ale přemýšleli jste o tom, tak šanci se rozmyslet máte na této stránce. Nenutím vás, nedoporučuju, jenom předkládám ke zvážení.

Apropos, jak si vede Kickstarter kampaň RPG projektu SHAKER od Brendy Brathwaite a Toma Halla? No, moc dobře ne. Po pomalém startu se tempo nových investic ještě více zpomalilo a 19 dní před koncem kampaně má projekt na svém kontě "pouze" 240 000 dolarů z cílového milionu. Nechci být sýček, ale tohle asi nevyjde, nebo jenom velmi těsně.

Nejnovější články