zavřít

World of Warcraft baví 12 milionů hráčů, co bude dál?

Windows

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Masivní základnou aktivních hráčů World of Warcraft se Blizzard naposledy chlubil v prosinci 2008 - tehdy jich bylo 11.5 milionu. Od té doby nic a šuškalo se, že nárůst, na který byli všichni z předchozích let zvyklí, nepokračuje a čísla naopak klesají. Nebyla to pravda.

Dnešní tisková zpráva uvádí, že počet aktivních hráčů World of Warcraft se vyšplhal na 12 milionů a dá se předpokládat, že s prosincovým launchem datadisku Cataclysm číslo ještě vzroste, minimálně dočasně.

Půlmilionový nárůst za 2 roky se v případě WoW může jevit jako chabý, ale ruku na srdce, co by jen za toho půl milionu jakákoli jiná onlineovka dala. Je přitom zřejmé, že nárůst zapříčinili hráči v Asii, konkrétně v Číně, kde po dlouhých tahanicích s prokuraturou a obchodními partnery došlo nedávno ke spuštění druhého datadisku Wrath of the Lich King.

Půlmilionový skok po spuštění datadisku v Číně rovněž potvrzuje popularitu hry v této zemi a brokerská firma Sterne & Leach dokonce tvrdí, že čínští hráči tvoří aktuálně polovinu z oněch 12 milionů platících hráčů a zbylá polovina připadá na hráče ze všech ostatních zemí, kde WoW běží v jedné z osmi jazykových mutací (kolik jich je asi v ČR?).

Stejná firma pak dále předpovídá, že datadisku Cataclysm se v kalendářním roce následujícím po jeho vydání 7. prosince prodá mezi 3.5 a 4 miliony kusů, což by uživatelskou základnu a tržby ze hry vystřelilo do výšin, kam už málokdo z nás dohlédne. Krom nových uživatelů totiž datadisk určitě přitáhne i hráče, kteří v mezičase WoWko opustili. Možná patříte mezi ně :)

Snad, aby zamezila spekulacím a zpochybňování, zveřejnila spol. Activision v dnešní tiskové zprávě i svou vlastní definici aktivního hráče: jde o osobu, která zaplatila měsíční poplatek, aktivovala předplacenou kartu, koupila si hru, využívá bezplatný tříměsíční přístup nebo se do hry zalogovala z internetové kavárny během posledních 30 dnů.

Ve světle těchto informací je nad slunce jasné, že launch datadisku Cataclysm bude opět velkou událostí a WoW tedy na popularitě u hráčské obce nejenom nic neztratil, ale naopak si ji přinejmenším udržel a hodlá ji v prosinci opět posílit.

Tagy: online

Zdroje: tisková zpráva,Gamasutra

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.