Veškerý nový obsah pro Need for Speed bude k dispozici zdarma
zdroj: tisková zpráva

Veškerý nový obsah pro Need for Speed bude k dispozici zdarma

5. 11. 2015 10:42 | Byznys | autor: Petr Poláček |

Názory na nedávno vydaný závodní titul Need for Speed se člověk od člověka liší zejména s ohledem na náklonnost či oblibu undergroundové závodní kultury ve stylu filmové série Rychle a Zběsile. Přesto se obecné hodnocení pohybuje ve vyšších sférách desetibodové stupnice, třeba Honza dal hře sedmičku, což spíše značí, že se tento skoro-restart značky v zásadě povedl a daroval značce šanci na další budoucnost. Jestli tvůrci z Ghost Games na popud EA najedou na starý model a budou vydávat nový díl rok co rok, ukáží další měsíce. Jisté je, že hodlají hru podporovat novým obsahem, jak je obecným zvykem, za který si prý od hráčů nevezmou ani korunu.

rozhovoru pro Vice potvrdil příjemnou informací kreativní šéf Ghost Games Craig Sullivan: „Můžu k tomu říci jen tolik, že zcela upřímně, ruku na srdce, neexistují žádné plány na zpoplatnění obsahu v této hře. Nabídneme vám všechno zdarma.“

Sullivan sice nespecifikuje, co to „všechno“ má být, popřípadě kolik toho bude, ale dodává: „Viděl jsem plány ohledně toho, co se chystá pro nadcházející týdny a měsíce – není mezi tím nic (za co by se mělo platit), čímž myslím, že ani nemáme možnost chtít za něco ve hře peníze. Ve hře není ani nic jako obchod.“

Rozhodnutí podporovat hru novým obsahem zdarma muselo padnout řadu měsíců nazpátky a určitě nevzešlo jenom z hlav vývojářů. Stejně jako museli Ghost Games vedení EA zdůvodnit, proč potřebují na vývoj hry o rok více času, museli si nějak obhájit, proč nabídnou DLC či jinou formu obsahu hráčům a majitelům Need for Speed zdarma. Můžeme jim věřit, že zkrátka jen poslechli, co chtějí hráči, kteří by si logicky o zpoplatněná DLC nikdy neřekli, to bezesporu. Nebo můžeme dojít k závěru, že absence mikrotransakcí je součástí plánů na restart značky – tedy, když hráči uvidí, že EA a Ghost Games jde opravdu o kvalitní hru a její fandy, ne jenom o peníze, tak dají NfS další šanci.

Absence mikroplateb ovšem neznamená, že se v některém z dalších dílů nevrátí, nebo že se samotný tento model nezmění ani v případě aktuální Need for Speed hry.

„Nikdy neříkej nikdy. Kdyby to dopadlo třeba tak, že bychom DLC pro tuhle hru dělali ještě za 10 let, tak přeci nemůžu vědět, co se za tu dobu stane,“ vysvětluje Sullivan, že nyní se zkrátka za nový obsah pro Need for Speed neplatí, ale za pár let může být všechno jinak. A v tom má samozřejmě pravdu.

zdroj: Archiv

Co bude se sérií dále Sullivan rovněž konkrétně nerozvádí, ale o aktuální Need for Speed hře hovoří jako základu, ze kterého budou další díly a tituly vycházet. „Až vyjde další hra, můžete v ní očekávat podobné prvky – samozřejmě se něco změní, ale bude v ní příběh, tuning. A auta, logicky,“ naznačuje Sullivan, že Ghost Games se do budoucna nehodlají vzdát ambicí vyprávět v NfS hrách nějaký příběh, což mi po pravdě nepřijde jako nejlepší nápad, ale proti gustu.... Hlavně, že hráči z cílové skupiny jsou spokojení.

Nejnovější články