zavřít

Shadow Vault nelegálně na americkém trhu

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dozvěděli jsme se to vlastně náhodou, když Jíra Sládek z GameStaru nedávno požádal bratislavskou firmu Mayhem Studios o hru Shadow Vault pro účely recenze.

Teoreticky to neměl být žádný problém - tahle strategie/RPG napodobující Fallout se v USA oficiálně prodává za 30 dolarů od začátku roku, což potvrdila i tisková zpráva. Jenže má to jeden velký háček. Vývojáři z Mayhem Studios už dříve vypověděli smlouvu s vydavatelskou společností Strategy First, ale ta to vůbec nebrala na vědomí a bez souhlasu tvůrců hry uvedla na pulty amerických obchodů zhruba rok starou verzi Shadow Vaultu (novější build prý neměla). Proč takový podraz udělala? Vysvětlení je nasnadě - Strategy First se nachází v ochraně před věřiteli a nutně potřebuje sehnat nějaké peníze, proto také vypustila např. kompilaci Disciples II Gold.

Pokud tedy v těchto dnech někde narazíte na klasickou recenzi Shadow Vaultu, můžete ji s klidem ignorovat, neboť hodnotí nehotový produkt. Ten vedle chyb mimochodem nefunguje na grafických kartách řady GeForce 6, na což si mnoho podvedených zákazníků stěžuje a právem chce zpět své peníze. Tím tlačí na firmu Strategy First, aby se s autory hry dohodla (resp. podepsala novou smlouvu & zaplatila jim) a získala za to mj. opravný patch, který už mají připraven. V Evropské unii se objeví až finální verze Shadow Vaultu, která má být podle slov Richarda Pintera z Mayhem Studios dokončena zhruba za tři měsíce. Nicméně ještě dnes si u nás budete moci přečíst stručné dojmy z otestování polotovaru prodávaného za velkou louží.

zdroj: vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.