zavřít

Pražské studio Disney Mobile končí, zaměstnanci šli naposledy do práce

iPad iPhone Android

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

IT firmy se zaměřením na mobilní aplikace mohou v nejbližších dnech a týdnech očekávat zvýšenou frekvenci zájemců o zaměstnání se zkušenostmi s vývojem mobilních her pro nadnárodní společnost. Podle nám dostupných informací šli právě dnes naposledy do práce zaměstnanci pražského studia Disney Mobile, které vzniklo akvizicí firmy Living Mobile v roce 2005 a od roku 2007 bylo dokonce centrálou vývoje mobilních her v rámci internetové divize Walt Disney.

Stejně jako v případě uzavření pobočky EA Czech byli zaměstnanci pražského studia Disney Mobile propuštěni ještě před koncem fiskálního roku, oficiálně tak zbývá měsíc na likvidaci firmy, kterou muselo opustit zhruba 60 zaměstnanců.

Právě takový počet zaměstnanců Disney Mobile studia v Praze totiž uvádí účetní závěrka za fiskální rok končící k 30. září 2013. Lze tedy očekávat, že se aktuální počet zaměstnanců pohyboval někde okolo tohoto čísla. Z účetní závěrky za uvedený fiskální rok rovněž vyplývá, že pražské studio bylo skoro 6 milionů Kč v plusu navzdory meziročními poklesu zisku o čtyři procenta. Tržby přitom (hovoříme stále o stejném fiskálním roce) činily přes 91 milionů a například náklady na mzdy necelých 68,5 milionů korun.

Lze předpokládat, že zavření pražského studia Disney Mobile souvisí s restrukturalizací mobilní divize Disney a nesouvisí tedy přímo s výkonností tuzemské pobočky, která má na kontě přinejmenším sedm vlastních her.

Poslední titul s názvem Star Wars: Assault Team vyšel letos v březnu, pravděpodobně nejúspěšnějším projektem studia byla ovšem hra Pirates of the Caribbean: Master of the Seas. Mezi další hry, které pražské studio vyprodukovalo patří Nemo's Reef, Toy Story: Smash It!, Lone Ranger, Tron: Legacy nebo Thor: Son of Asgaard. Ještě před nimi vyvinulo studio i řadu menších java her pro klasické mobilní telefony.

Pražským studiem Disney Mobile prošla celá řada vývojářů, kteří později založili vlastní, často úspěšná, studia. Jmenovat lze například Hexage, Grip Games nebo Mingle Games.

Po lednovém konci místní pobočky 2K Games jde o další velké pražské studio, které se nedočká konce roku 2014.

Tagy: mobilní hry česká hra Disney

Zdroje: Vlastní

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.