zavřít

Komerčně nejúspěšnější hry v USA a Velké Británii

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Podzimní sezóna konečně vnesla svěží vítr do zatuchlých herních hitparád ve světě,...

Podzimní sezóna konečně vnesla svěží vítr do zatuchlých herních hitparád ve světě, které dříve tak trochu působily jako přehlídka všech datadisků pro The Sims. Jejich druhý díl je samozřejmě na špici i v tabulkách z konce září, což ještě podpoří re-edice 2 na DVD, ale další příčky jsou ve znamení samých novinek. Nejlépe si vede Battlefield 1942 převedený do sci-fi - Star Wars: Battlefront (recenze), jehož konzolové verze dokonce předstihly The Sims 2 v součtu všech platforem ve Velké Británii. Úspěch na obou hlavních trzích hlásí i datadisk pro Call of Duty (recenze) a dvojice strategických hitů z rodu Total War a Warhammer, jejichž znodnocení vám přineseme již brzy. Do první dvacítky v Anglii se ještě probojovali Myst IV: Revelation (11.), Full Spectrum Warrior (13.), Colin McRae Rally 2005 (17.) a přídavek Hidden & Dangerous 2: Sabre Squadron (19.).

Velká Británie (ELSPA, k 2.10.)
1. The Sims 2
2. Rome: Total War
3. Warhammer 40000: Dawn of War
4. Call of Duty: United Offensive
5. Star Wars: Battlefront
6. Tiger Woods PGA Tour 2005
7. DOOM III
8. Championship Manager 03/04
9. Evil Genius
10. The Sims Triple Deluxe
USA (NPD Techworld, k 25.9.)
1. The Sims 2
2. The Sims 2 Special Edition
3. Star Wars: Battlefront
4. Call of Duty: United Offensive
5. Warhammer 40000: Dawn of War
6. Rome: Total War
7. DOOM III
8. The Sims Deluxe
9. Tournament Poker
10. Madden NFL 2005

Z domácích distributorů nám svou TOP10 za září poslaly jen některé firmy. Kupříkladu z nových her od Cenegy zvítězila překvapivě Gooka 2: Záhada Janatrisu, kterou následovali Sacred, DOOM III, Port Royale 2, Shellshock: NAM' 67 a Codename: Panzers. Hypermax zase uvádí, že se z jejich portfólia nejvíce dařilo Beruškám 2, Soldiers: Heroes of World War II nebo Besiegerovi, zatímco AT Computers hlásí jako "své" bestsellery The Sims 2, NHL 2005 či Richard Burns Rally. Žebříček nejžádanějších her na Tiscali GameShopu napříč všemi českými vydavateli jsme nedávno uveřejnili zde.
zdroj: HomeLan, PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.