zavřít

Čeští vývojáři byli propuštěni z vazby - UPDATE

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Update (16. ledna) - Martin Pezlar a Ivan Buchta už zaplatili kauci a během zítřka by se mohli konečně dostat do České republiky. Soud už peníze obdržel a oba čeští vývojáři opustili brány věznice, což byl jistě čin, na který se těšili dlouhou dobu. Během dneška odletí z ostrova do Athén, kde by mohli přespat na zastupitelském úřadě (pokud by nezvolili jinou alternativu), který jim vystaví náhradní cestovní doklady a zítra by měli odletět do České republiky. Tak snad už jen – šťastnou cestu.

Původní zpráva - Dvojice českých vývojářů, zadržená za údajnou špionáž v září minulého roku v Řecku na ostrově Limnos, bude propuštěna domů. Řecký premiér Antonis Samaras o tom telefonicky informoval českého premiéra Petra Nečase, který ocenil jeho úsilí. Martin Pezlar a Ivan Buchta se do ČR vrátí na kauci ve výši 5000 euro za každého - propuštěni budou hned po zaplacení kauce, což obstarají jejich příbuzní, jak informoval zástupce české velvyslankyně v Řecku Miloš Kučera. Logicky z toho vyplývá, že soud, kde se budou projednávat údajné prohřešky obou vývojářů proti řeckým zákonům, nakonec proběhne. Kluci na něj však nebudou muset nadále čekat v podmínkách řeckého vězení, ale doma, se svými rodinami.

Dnes je to přesně 128 dní, co jsou Iva Buchta s Martinem Pezlarem v řecké vazbě a za tu dobu prošla jejich kauza zajímavým vývojem. Od původních spekulací, že pořizovali materiály pro Arma 3, která se na Limnosu odehrává, jsme se nakonec dostali až k tomu, že oba dva vývojáře sledovala od začátku tajná služba, i když byli na Limnosu pouze na dovolené. Definitivní obrázek o tom, co se skutečně stalo a nestalo, si snad budeme moci udělat, až proběhne soud, protože pochybuju, že Ivan s Martinem budou mít oprávněni se k probíhajícímu vyšetřování nějak vyjadřovat. Nechme se však překvapit. Hlavní je, že se oba dva dostanou v brzké době domů.

Tagy: soud

Zdroje: Česká televize,Novinky.cz

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.