zavřít

Černé dny pro Digitalo a Black Isle

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vývojářské studio Digitalo, se sídlem na Floridě, v pondělí 3.

listopadu oficiálně ukončilo svou činnost. Pokud si honem nedokážete vybavit, jaké tituly mají tito tvůrci za sebou, pak připomínám, že jde především o first-person střílečku Devastation. Digitalo se ale také podílelo na vývoji PC verze hry o malém mágovi Harry Potterovi - Sorcerer's Stone a podepsané ho naleznete i pod simulací Notre Dame Cathedrale, poháněné Unreal enginem. A co vedlo k zániku společností? Rozhodně to nebyl nedostatek práce, studio mělo rozpracováno několik projektů, mj. i datadisk pro Unreal Tournament, ovšem ty nyní musely být rovněž zrušeny. Za všechno mohou peníze, resp. jejich nedostatek. Hra Devastation se totiž neujala tak, jak tvůrci předpokládali a jak si přáli.

Nepříjemné chvíle nyní zažívá i vývojářský tým, který si říká Black Isle. Hlavní designér a jedna z klíčových postav studia - J.E. Sawyer - rezignoval na svou pozici, s platností od 21. listopadu (viz toto fórum). Co konkrétně ho k tomuto kroku vedlo, nechce zatím prozradit, pouze uvedl, že se to týká jeho samotného.

zdroj: BluesNewsHomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.