zavřít

Acclaim možná končí, co bude s Juiced?

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

To, o čem se v herní branži šuškalo už delší dobu, se dnes stalo skutečností.

Vydavatelská společnost Acclaim ukončila po 17ti letech svoji činnost. Ještě začátkem tohoto týdne její zastupci tvrdili, že hledají vhodného investora, ačkoliv možnost případného bankrotu také nikdy přímo nevyloučili. Včera byly uzavřeny kanceláře v texaské pobočce a dnes ráno bylo zrušeno studio v Manchesteru, o práci přitom přišlo cca 130 lidí. V evropské centrále v Kensingtonu prý nikdo nezvedá telefony, takže zatím není k dispozici žádné oficiální vyjádření - příslušné ohlášení na americké burze NASDAQ se však očekává každou chvílí.

Nás coby hráče nyní ale spíš zajímá, co teď bude s chystanými hrami od Acclaimu, mezi které patří třeba závody Juiced nebo RPG Bards Tale. U druhé zmiňované hry se dá předpokládat, že práva odkoupí nějaká jiná společnost, hra se stejně ještě nenachází ve finální fázi. Acclaim měl navíc Bards Tale vydávat pouze v Evropě, publisherem pro USA jsou oficiálně Vivendi.

Otázkou ovšem zůstává, co nyní bude se závody Juiced, které jsou těsně před dokončením a vyjít měly již příští měsíc. Odpověď nyní patrně hledá i český distributor hry, firma CD Projekt, který už klidně může mít v tuto dobu hotovou českou lokalizaci, takže případné průtahy mu jistě zrovna dvakrát velkou radost neudělají. Pokud navíc Juiced vyjdou (u někoho jiného) s výrazným zpožděním, budou se muset už postavit tvrdé konkurenci v podobě NFS Underground 2 (vyjde v listopadu), což by mohlo mít na jejich úspěch poměrně zásadní vliv. Aktuální dojmy z dema Juiced jsme na Tiscali Games vydali právě dnes, doufejme, že to není poslední článek, který kdy o hře budeme moci publikovat.

Update 21:20 - Podle serveru GamesIndustry možná věci okolo Acclaimu nebudou nakonec tak horké, jak se na první pohled zdá. Ačkoliv firma v současnosti zřejmě nemá na vyplacení mezd svým zaměstnancům, podle nejmenovaného zdroje zatím oficiálně nikoho nepropustila. Místo očekávaného vyhlášení bankrotu hodlá prý Acclaim v nejbližších dnech požádat o ochranu proti věřitelům a v získánem čase se pokusí sehnat ochotného investora.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.