Steam bilancuje rok 2020. Padal jeden rekord za druhým
zdroj: Steam

Steam bilancuje rok 2020. Padal jeden rekord za druhým

14. 1. 2021 13:39 | Bleskovky | autor: Patrik Hajda |

Každý rok vyjde a prodá se více her a ten loňský plný karantén hraní jedině napomohl. Své o tom ví Steam, který zaznamenal 21% meziroční nárůst v počtu prodaných her. V jednu chvíli bylo ke Steamu připojeno 24,8 milionu uživatelů, denně se připojilo přes 62 milionů uživatelů a měsíčně pak na 120 milionů unikátních uživatelů. Hráči loni odehráli přes 31 miliard hodin.

Pokud se vám zalíbily demoverze v rámci festivalů, pak vězte, že s nimi Steam asi jen tak neskončí. Zatímco během prvního jarního festivalu došlo k aktivaci pouhých 600 tisíc dem, v letním festivalu to bylo už 3,1 milionu aktivací a na podzim 5,1 milionu.

Ze zajímavých čísel zmiňme ještě 71% meziroční nárůst v příjmu z VR her, přičemž celých 39 % z toho připadá jediné hře – Half-Life: Alyx. Dále přes 46 milionů hráčů využívá k hraní na Steamu různé ovladače namísto myši a klávesnice.

A v neposlední řadě došlo ke zdvojnásobení rekordu množství dat stažených za sekundu (52 terabajtů), kvůli čemuž muselo Valve vylepšit datové centrum v Chicagu a vytvořit nová centra ve Frankfurtu, Dallasu a Buenos Aires. Něco mi říká, že letos budou padat další rekordy…

Nejnovější články