zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme legendární logickou adventuru Myst

iPad iPhone Android PC MAC Linux

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Myst byla v době vydání v roce 1993 přelomová hra hned z několika důvodů. Hráči nevěřícně zírali na detailní renderovanou 3D grafiku, nechali se polapit netradičně propracovaným a vážně pojatým příběhem s několika konci, a také si kvůli ní mnozí pořizovali CD-ROM mechaniku. Nejenom z těchto důvodů se z Myst stal komerční hit a dlouhá léta šlo o nejprodávanější PC hru vůbec. Vydrželo jí to vlastně až do roku 2002, kdy vyšla The Sims, ale o té až někdy jindy. Dnes se s námi můžete ponořit do příběhu Strangera, který objeví knihu o ostrově zvaném Myst, a přes její poslední stránku se na něj nečekaně teleportuje. Co ho tam čeká a nemine?

V prvé řadě hutná atmosféra a obtížné hádanky, ale také postupné odhalování překvapivě vtahujícího příběhu, roztaženého přes odlišné světy zvané Věky. Čtveřice těchto Věků má jinou tématiku, odlišné hádanky, a přestože jsou na pohled samostatné, tvoří dohromady celek. Někdy je třeba objekt nebo informaci z jednoho Věku potřeba použít k vyřešení hádanky ve Věku jiném. A nepočítejte s nějakou větší nápovědou. Tvůrci ze studia Cyan, zejména bratři Robyn a Rand Millerové, vás prostě bez informací hodí do vody a nechají vás v tom pořádně vykoupat. Bez pečlivého prozkoumávání se zkrátka nikam nedostanete. Tak se podívejte, jak se bude dařit nám.

Tagy: adventura

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.